12.7 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Piłka Nożna: Kolejna afera korupcyjna na szczycie FIFA?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Francuska prasa oskarża szefa Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej – Gianniego Infantino, o przyjmowanie korzyści majątkowych w związku ze zmniejszaniem kar klubom ligi tureckiej w 2012 roku. Czy znów czeka nas afera korupcyjna na szczycie FIFA? 

W 2015 roku szef Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej – Sepp Blatter zrezygnował ze swojego stanowiska zaledwie tydzień po swojej piątej reelekcji.

– Nie mam mandatu całego świata piłki nożnej: kibiców, graczy, klubów, ludzi, którzy żyją i oddychają futbolem i kochają go tak mocno, jak my w FIFA – tłumaczył się wówczas Blatter oskarżony o korupcję. – FIFA potrzebuje głębokiej restrukturyzacji – dodał próbując tłumaczyć swe winy. Jednak złe duchy przeszłości ponownie nawiedzają włodarzy federacji i znów największa wina spada na jej obecnego prezesa.

Według gazety „Le Monde”, po aferze korupcyjnej w tureckiej piłce w 2011 roku, wysoko postawiony wówczas Gianni Infantino złamał przepisy FIFA tak, by złagodzić kary dla winowajców. A mowa tu o najbardziej znanych drużynach w kraju, czyli m.in Fenerbahce, Besiktas i Galatasaray, którym groziła degradacja, a sprawa zakończyła się na karach grzywny i punktach ujemnych.

Dziennik „Le Monde” dowodzi, że obecny prezes federacji został przekupiony w tej sytuacji, co może być podstawą do przeprowadzenia dochodzenia w tej sprawie. Jakie będą jego efekty? Sepp Blatter w 2015 roku odpowiedział za swoje winy i został zawieszony na 8 lat przez Komisję Etyki FIFA. Czy Infantino czeka ten sam los?

AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520