5.7 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Piłka nożna – El. LM – Lech przegrał z FC Basel 1:3!

Piłkarze Lecha Poznań przegrali z FC Basel 1:3 w meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Mimo wielu dogodnych okazji i bardzo dobrej gry w pierwszej połowie mistrz Polski praktycznie przekreślił swoje szanse na awans do elitarnej Ligi Mistrzów. Błędy w obronie a przede wszystkim czerwona kartka Tomasza Kędziory w 66 minunie sprawiły, że bardziej doświadczony w tych rozgrywkach rywal odniósł cenne zwycięstwo na wyjeździe.
Bramkę dla mistrzów Polski zdobył Niemiec Denis Thomalla (36. min.), a dla mistrzów Szwajcarii gole strzelali Michael Lang (34. min.), Austriak Marc Janko (77. min.) i Davide Callà (92. min.).
W 66. minucie czerwoną kartką ukarany został Tomasz Kędziora za faul w polu karnym. Bramkarz Lecha Bośniak Jasmin Burić obronił rzut karny.
W 93. minucie czerwoną kartką został ukarany obrońca FC Basel Albańczyk Taulant Xhaka.

W środę rozegrano jeszcze 5 innych spotkań 3. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów.
HJK Helsinki bezbramkowo zremisował z FC Astana, FC Salzburg pokonał Malmoe FF 2:0, Steaua Bukareszt zremisowała z Partizanem Belgrad 1:1, Celtic Glasgow wygrał z Karabachem Agdam 1:0, a Rapid Wiedeń zremisował z Ajaxem Amsterdam 2:2. W drużynie Ajaxu do 84. minuty grał Arkadiusz Milik.