1.5 C
piątek, 29 marca, 2024

Piłka nożna – El. LE: Klęska Sampdorii Genua – wyniki

Piłkarze Sampdorii Genua przegrali na własnym boisku z serbską Vojvodiną Novy Sad 0:4 (0:1) w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji Ligi Europy. To nie jedyna niespodzianka w czwartkowych spotkaniach. Szkockie Aberdeen przegrało w Kazachstanie z Kairatem Ałmaty 1:2 (0:2). FC Zurich uległo 0:1 (0:0) Dinamu Mińsk, macedoński zespół Rabotnicki pokonał Trabzonspor 1:0 (1:0), a belgijski Sporting Charleroi przegrał z ukraińska Zorią Ługańsk 0:2 (0:0).
Wyjazdowy mecz Legii Warszawa z albańskim FK Kukesi został przerwany w 53. minucie. Powodem było zachowanie miejscowych kibiców. Ondrek Duda został trafiony w głowę kamieniem rzuconym z trybun. Piłkarze Legii zeszli z boiska przy prowadzeniu 2:1 po golach Nemanji Nikolica i Jakuba Rzeźniczaka.

Wyniki wybranych meczów 3. rundy kwalifikacji LE:
FK Kukesi (Albania) – Legia Warszawa – mecz przerwany przy wyniku 1:2 z powodu zachowania miejscowych kibiców
Kairat Ałmaty (Kazachstan) – Aberdeen (Szkocja) 2:1 (2:0)
Sturm Graz (Austria) – Rubin Kazań (Rosja) 2:3 (1:2)
FC Zurych (Szwajcaria) – Dinamo Mińsk (Białoruś) 0:1 (0:0)
Rabotnicki (Macedonia) – Trabzonspor (Turcja) 1:0 (0:0)
Tirgu Mures (Rumunia) – St. Etienne (Francja) 0:3 (0:1)
Bordeaux (Francja) – AEK Larnaka (Cypr) 3:0 (0:0)
Sporting Charleroi (Belgia) – Zoria Ługańsk (Ukraina) 0:2 (0:0)
Athletic Bilbao (Hiszpania) – Inter Baku (Azerbejdżan) 2:0 (1:0)
West Ham United (Anglia) – Astra Giurgiu (Rumunia) 2:2 (1:0)
Belenenses Lizbona (Portugalia) – IFK Goeteborg (Szwecja) 2:1 (2:0)