7.1 C

Piłka nożna. Ekstraklasa: Wyniki piątkowych spotkań

W piątek rozpoczął się sezon piłkarskiej ekstraklasy. Na początek rozegrano dwa spotkania. W swoim debiucie w najwyższej klasie rozgrywkowej Miedź Legnica wygrała z Pogonią Szczecin 1:0 (0:0). Jedynego gola strzelił w pierwszej doliczonej minucie do drugiej połowy (90+1. min) Petteri Forsell.

W drugim meczu, wicemistrzowie Polski – piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali z Lechią Gdańsk 0:1 (0:1). Bramkę w 10. minucie zdobył Flavio Paixao. Obie drużyny kończyły spotkanie w „dziesiątkę” – w 69. minucie czerwoną kartkę otrzymał Guilherme z Jagiellonii za faul na wychodzącym na czystą pozycję zawodniku. W drugiej doliczonej minucie do drugiej połowy (90+2. min) Sławomir Peszko z Lechii został usunięty z boiska za atak bez piłki w nogi Arvydasa Novikovasa.

Na sobotę zaplanowano trzy spotkania – o godzinie 15.30 Śląsk Wrocław zagra z Cracovią, o 18.00 Wisła Kraków z Arką Gdynia, a o 20.30 Legia Warszawa z Zagłębiem Lubin.