14.3 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Pierwszy zapisany specjalny uczestnik ŚDM w Krakowie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Papież Franciszek zapisał się jako pierwszy uczestnik Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. Zrobił to trzema kliknięciami na tablecie, w oknie swej biblioteki po południowej modlitwie „Anioł Pański”. Papież otworzył w ten sposób rejestrację młodzieży z całego świata na przyszłoroczny Światowy Dzień Młodzieży.
„Ten dzień, obchodzony w Roku Miłosierdzia, będzie w pewnym sensie jubileuszem młodzieży wezwanej do refleksji na temat: 'Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią'” – powiedział papież po południowej modlitwie ,,Anioł Pański” na placu św. Piotra. Franciszek zaprosił młodzież do Krakowa, a tych, którzy nie będą mogli przyjechać, aby uczestniczyli w tym wydarzeniu w swoich wspólnotach.
Franciszek wezwał też do uwolnienia osób porwanych w Syrii. Przypomniał, że od dwóch lat przebywa w rękach porywaczy włoski zakonnik o. Paolo Dall’Oglio. „Nie można zapomnieć także o biskupach prawosławnych porwanych w Syrii i o wszystkich innych osobach uprowadzonych w strefie konfliktu” – powiedział papież. Zaapelował do władz lokalnych i międzynarodowych, aby podjęły wysiłek w celu szybkiego uwolnienia porwanych. W ich intencji wraz ze zgromadzonymi na placu odmówił modlitwę ,,Zdrowaś Maryjo”.
W rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę ,,Anioł Pański”, jaką odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie papież podkreślił, że uczestnictwo w Eucharystii oznacza postrzeganie świata z perspektywy bezinteresowności i dzielenia się. „Oznacza wejście w logikę Jezusa” – powiedział. Dodał, że Jezus daje nam pełnię życia, gdyż zaspokaja ,,nie tylko głód materialny, ale ten najgłębszy, głód sensu życia, głód Boga”.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520