Pierwsze powołania Jerzego Brzęczka na mecze z Włochami i Irlandią jednak za tydzień

Pierwsze powołania Jerzego Brzęczka na mecze z Włochami i Irlandią jednak za tydzień

W poniedziałek po południu nowy selekcjoner reprezentacji Polski miał ogłosić swoje pierwsze powołania, na mecze z Włochami i Irlandią. Rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował jednak, że pełną listę wybrańców Brzęczka poznamy dopiero za tydzień.

W roli selekcjonera reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek zadebiutuje 7 września wyjazdowym meczem z Włochami w ramach Ligi Narodów (w naszej grupie jest też Portugalia). Cztery dni później we Wrocławiu Biało-Czerwoni zagrają sparing z Irlandczykami. Listę powołanych na te mecze mieliśmy poznać w poniedziałek 20 sierpnia. Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski ogłosił jednak, że zostaną one ogłoszone tydzień później.

 

 

Wpływ na decyzję Brzęczka mogły mieć odwołane mecze Polaków w Serie A. Z powodu żałoby po katastrofie kolejowej w Genui nie zagrali Bartosz Bereszyński, Dawid Kownacki i Karol Linetty (Sampdoria) oraz Krzysztof Piątek (Genoa). W przyszły weekend rozgrywki wznawia też Bundesliga, przed powołaniami selekcjoner będzie mógł sprawdzić, w jakiej formie są m.in. Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski czy Marcin Kamiński.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0