HomePOLSKAMazowieckie

Pierwsze posiedzenie gabinetu cieni PO

Pierwsze posiedzenie gabinetu cieni PO

Platforma Obywatelska przyjęła zasady pracy powołanego tydzień temu gabinetu cieni. Dziś odbyło się jego pierwsze posiedzenie. Wybrano rzecznika prasowego. Został nim były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Grzegorz Schetyna, pełniący funkcję szefa gabinetu cieni powiedział, że ten opozycyjny rząd będzie spotykał się w każdy wtorek niezależnie od innych wydarzeń. “Teraz przygotowujemy recenzje pracy poszczególnych ministerstw. Zaczynamy w niedzielę od podsumowania aktywności ministra zdrowia przez ostatni rok. I potem w poniedziałek, środę, czwartek , piątek – kolejne podsumowania”- powiedział przewodniczący PO.
Ewa Kopacz, wiceszefowa gabinetu cieni powiedziała, że zajmie się on również bieżącą legislacją. Zapewniła, że przygotowane przez gabinet cieni projekty będą miały ocenę finansowych skutków ich wdrożenia, bo – jak powiedziała – “będą odpowiedzialne, ale również zbieżne z oczekiwaniami, które zgłaszają do Platformy Obywatelskiej Polki i Polacy”.
Jeszcze przed konferencją prasową Platformy Obywatelskiej o gabinet cieni PO pytany był w Sejmie poseł Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówił, PiS ma już doświadczenia z gabinetami cieni Platformy Obywatelskiej. “Wiemy, że to są inicjatywy czysto propagandowe” – powiedział poseł PiS. Dodał, że PiS oczekuje od PO, że partia ta włączy się do pracy nad “poważnymi projektami, które są prezentowane przez rząd, przez Prawo i Sprawiedliwość, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniem Polaków, a nie tylko destrukcji i krytyki”. Powiedział również, że pomysł PO odczytuje jako “próbę uciekania od współpracy z większością parlamentarną w realizowaniu tych najważniejszych projektów dla Polski”.
Gabinet cieni Platforma Obywatelska zaprezentowała 17 listopada podczas posiedzenia Rady Krajowej podsumowującej rok rządów premier Beaty Szydło.

D.Zaczek, Fot. Krystian Luty

COMMENTS