Pierwsze policyjne statystyki z dróg w ramach akcji “Wielkanoc”

Pierwsze policyjne statystyki z dróg w ramach akcji “Wielkanoc”

Znamy pierwsze policyjne statystyki z dróg w ramach akcji “Wielkanoc”. Komenda Główna Policji opublikowała dane, z których wynika, że wczoraj doszło na drogach do 86 wypadków, w których zginęło 10 osób, a 92 zostały ranne.

Dawid Marciniak z biura prasowego KGP apeluje o rozsądek w tracie jazdy i przypomina, że funkcjonariusze nie będą mieć litości zwłaszcza dla nietrzeźwych kierowców. Tylko minionej doby zatrzymano ich blisko 250.
Policja kolejnej fali wzmożonego ruchu spodziewa się w świąteczny poniedziałek, kiedy wiele osób będzie wracało z wielkanocnego odpoczynku. Funkcjonariusze proszą przy tej okazji nie tylko o ostrożną jazdę, ale także o życzliwość na drodze. Przestrzegają, że nadmierny pośpiech stwarza niepotrzebne zagrożenie na drodze.
Policja przypomina też, że drugi dzień Wielkanocy – lany poniedziałek – nie oznacza, że będą tolerowane chuligańskie wybryki. Tego dnia zabronione jest polewanie przechodniów wiadrami pełnymi wody, wylewanie jej z okien czy zrzucanie z wiaduktów worków wypełnionych wodą na jadące samochody. Funkcjonariusze ostrzegają, że za takie zachowanie grozi mandat, a nawet postępowanie, jeśli osoba polana zgłosi to jako naruszenie nietykalności cielesnej. Poza tym rzucanie workami z wodą w auta może przyczynić się do kolizji lub wypadku.

A.Drążkiewicz, Fot. ILustracyjneCOMMENTS

WORDPRESS: 0