Pierwsza Dama spotkała się protestującymi w Sejmie

Pierwsza Dama spotkała się protestującymi w Sejmie

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Sejmie z protestującymi opiekunami dorosłych osób niepełnosprawnych. Spotkanie odbywa się bez udziału mediów.
Wcześniej protestujący wysłali list do Pierwszej Damy, w którym prosili o spotkanie.
Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych występuje z postulatem wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego w kwocie 500 złotych miesięcznie bez kryterium dochodowego. Do tej pory rząd zapowiedział realizację innego postulatu Komitetu – wzrostu renty socjalnej do wysokości renty minimalnej. Dodatkowo rząd zdecydował o zwiększeniu pomocy rzeczowej dla opiekunów – zniesieniu limitów na refundowane wyroby medyczne niezbędne do funkcjonowania osób niepełnosprawnych oraz rehabilitację, a także zapowiedział wprowadzenie innych zmian na rzecz dorosłych niepełnosprawnych: korzystanie ze świadczeń zdrowotnych bez kolejek, obsługa poza kolejnością w aptekach oraz umożliwienie dorosłym osobom o znacznym stopniu niepełnosprawności korzystania ze świadczeń specjalistycznych bez skierowania.
Tydzień temu porozumienie z rządem w sprawie działań na rzecz niepełnosprawnych zawarły środowiska osób niepełnosprawnych reprezentowane w Krajowej Radzie Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych. Do porozumienia nie przystąpili protestujący w Sejmie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/twitter + wcześn./dwi/kry

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0