HomePOLSKA

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda apeluje: Głosujmy “za” a nie “przeciw”

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda apeluje: Głosujmy “za” a nie “przeciw”

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda zaapelowała, by w niedzielnych wyborach zagłosować “za” a nie “przeciw”. Kilka godzin przed rozpoczęciem ciszy wyborczej dołączyła razem z córką Kingą do męża podczas spotkania z mieszkańcami Rzeszowa. Agata Kornhauser-Duda dziękowała za życzliwość i wsparcie, które otrzymał jej mąż podczas kampanii wyborczej. Dziękowała “za każdy uśmiech, uściśnięcie dłoni, dobre słowo”.

“Można nie zgadzać się z moim mężem politycznie, natomiast jedno jest pewne, to jest najbardziej uczciwy człowiek, jakiego znam, to jest człowiek dobry, to jest człowiek, który kocha ludzi i kocha swój kraj”, powiedziała pani prezydentowa.

Agata Kornhauser-Duda zaznaczyła, że kampania była trudna i brutalna. “Mówi się, że kampania rządzi się swoimi prawami, tak pewnie jest, sztaby prześcigają się w różnego rodzaju kalumniach, w różnego rodz

aju niestety kłamstwach i muszę powiedzieć, że być może tak jest, ale nie daję na to zgody, nigdy tego nie zrozumiem”, mówiła. Podkreśliła, że podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą zawsze powtarzała, że warto mieć marzenia. “I ja mam takie marzenie proszę państwa, żebyśmy się wreszcie zaczęli traktować z szacunkiem”, dodała.

Pierwsza Dama zaznaczyła, że każdy ma poglądy, ale – jak mówiła – “czy nie możemy różnić si11 pięknie, otaczać się serdecznością i życzliwością”? Zwróciła się do państwa Małgorzaty i Rafała Trzaskowskich: “niezależnie od tego, co nam przyszłość przyniesie i stanie się w niedzielę, proponuję, żebyśmy – my i państwo- z szacunkiem przyjęli wybór naszych rodaków”. Zachęcała by pójść na wybory i zagłosować za kandydatem, a nie przeciw.

 

Prezydent podziękował żonie Agacie za to, że przez pięć lat z godnością reprezentowała państwo i była wszędzie tam, gdzie działy się ludzkie dramaty. Andrzej Duda podziękował też za wsparcie córce Kindze.

IAR/ Informacyjna Agencja Radiowa/ #Białek/w kj

COMMENTS