11 C
Chicago
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Piątka na 100 dni. PiS przedstawiło propozycje na pierwsze 100 dni kolejnej kadencji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prawo i Sprawiedliwość w przypadku zwycięstwa w nadchodzących wyborach parlamentarnych, zrealizuje w ciągu pierwszych stu dni nowe programy i przygotuje nowe ustawy. Jak powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, tzw. Piątka na 100 dni zawiera konkretne rozwiązania, także te wcześniej zapowiadane.

Zobowiązania PiS na pierwsze sto dni rządów, to program dotyczący małego ZUS-u, 13. i 14. emerytury, pakiet badań profilaktycznych dla osób powyżej 40. roku życia, program budowy stu obwodnic i zrównania dopłat dla polskich rolników w porównaniu z tymi z zachodniej Europy.

„Dotyczy to po pierwsze tzw. małego ZUSu – to jest poważna ulga dla małych przedsiębiorców. To jest także zapewnienie, że będzie 13. i 14. emerytura. To jest także pakiet kontrolny dla wszystkich osób po 40. roku życia. Chodzi tutaj o pakiet kontrolny badań, które mają doprowadzać do wczesnego wykrywania poważnych chorób. To jest program budowy 100 obwodnic wokół średnich i mniejszych miast i wreszcie plan doprowadzenia do równych dopłat dla polskich rolników” – wymienił prezes PiS. Jarosław Kaczyński podkreślił, że jego ugrupowanie do polityki wniosło wiarygodność. „Przed poprzednimi wyborami zapowiedzieliśmy, że zrealizujemy pewien program i ten program został zrealizowany” – zaznaczył były premier.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że na rozwiązaniach dotyczących mikro i małych przedsiębiorstw skorzystają przede wszystkim właściciele zakładów fryzjerskich, cukierni, piekarni czy warsztatów samochodowych.

„Tam, gdzie dochody nie przekraczają 6 tysięcy złotych miesięcznie, a przychody nie przekraczają 10 tysięcy złotych, czyli rocznie 120 tysięcy złotych. W przypadku, jeśli dochody są odpowiednio niższe, to średniomiesięcznie korzyść dla małego przedsiębiorcy będzie wynosiła 500 złotych. To dla około 300 tysięcy firm będzie bardzo znacząca ulga. Nasze zobowiązanie jest takie, że ustawa w tym zakresie wchodzi od 1 stycznia 2020 roku” – powiedział premier. Szef rządu wyjaśnił, że mniejsze dochody oznaczają wyższą ulgę.

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki zobowiązali się do przyjęcia rozwiązania, które zagwarantują pakiet badań profilaktycznych dla osób powyżej czterdziestego roku życia.
„Wszystkim obywatelom, którzy ukończyli 40. rok życia, zapewnimy poprzez odpowiednie regulacje przegląd stanu zdrowia z wykorzystaniem tego sprzętu, który zakupiliśmy, to są tomografy, rezonanse, to jest najróżniejsza aparatura medyczna, która jest dzisiaj dostępna w szpitalach, w placówkach zdrowia” – wyjaśnił.

13. emerytura będzie podtrzymana w 2020 roku, a w kolejnym wprowadzona zostanie 14. emerytura. Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki dodatkowe świadczenia mają wyrównać wieloletnie zaległości rządów wobec osób starszych.
„To jest takie wyrównanie poziomu życia, to jest wyrwanie z biedy tych osób, które były najbardziej poszkodowane w okresie transformacji, przez te 25 lat, kiedy Polska starała się osiągnąć poziom życia wyższy, emeryci i renciści byli zawsze na marginesie, zawsze spychani na margines” – wyjaśnił szef rządu. Dodatkowa emerytura skierowana jest do prawie 10 milionów emerytów i rencistów.
Kolejny punkt tzw. Piątki na 100 dni dotyczy budowy obwodnic. Mają one być budowane wokół małych i średnich miast, ale także metropolii.
„Jeżeli wyborcy nas wybiorą to będzie plan co najmniej 100 obwodnic według dzisiejszych kalkulacji GDDKiA. Program na około 20 mld złotych. Częściowo z budżetu krajowego, częściowo z budżetu unijnego. Tam znajdą się obwodnice dla takich metropolii, jak Bydgoszcz, ale również w związku z drogą S-19 Białystok, także Warszawa” – wymienił.

Ostatnie rozwiązanie, które w ciągu 100 dni ma zostać wprowadzone, dotyczy zrównania dopłat dla polskich rolników w porównaniu z tymi z zachodniej Europy.

„Nie chcemy Europy podwójnych standardów. Chcemy Europy wysokich standardów. Europa wysokich standardów to jest Europa, która traktuje polskich rolników, polskie rolnictwo, polską wieś, polskie małe miejscowości na równych zasadach, takich jak miejscowości we Francji, czy w Niemczech” – wyjaśnił premier. Program zrównywania dopłat będzie przedstawiony w formie programu działań. Będzie on związany z negocjacjami dotyczącymi budżetu na lata 2020-2027.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w najbliższą niedzielę 13 października.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/IAR zbiorcza/Wj/dy

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520