HomePOLSKA

Petycja w sprawie o. Rydzyka trafi do papieża Franciszka. Już ponad 99 tysięcy podpisów

Petycja w sprawie o. Rydzyka trafi do papieża Franciszka. Już ponad 99 tysięcy podpisów

Papież Franciszek ma otrzymać petycję w sprawie ukrócenia politycznej działalności ojca Tadeusz Rydzyka. Podpisało ją już ponad 99 tysięcy osób.

Petycja, skierowana do papieża Franciszka, powstała pod koniec maja 2017 roku. Przez ponad dwa lata podpisało ją ponad 99 tysięcy osób. Zbiórka ma zakończyć się ostatecznie 10 lipca, a petycja trafi do papieża Franciszka, nawet jeśli nie uda się zebrać zaplanowanych 100 tysięcy podpisów.

 

Aby zachęcić internautów do podpisywania, pomysłodawcy rozpoczęli specjalną akcję w mediach społecznościowych. Jak informuje onet.pl, ma polegać na wpisywaniu np. na Facebooku lub Twitterze hasła #Rydzykchallenge i wklejanie linku do petycji dostępnej na avaaz.org.

 

Przypomnijmy, petycję stworzyli dwaj mężczyźni, podpisani jako Adam N. i Witek M. W dostarczeniu petycji do papieża pomoże, mający polskie korzenie, kanadyjski polityk Thomase Lukaszuk. Zgodził się być pośrednikiem w tej sprawie. – Ma ją osobiście dać wysokim hierarchom kościelnym z Kanady, z którymi ma dobre relacje, a oni przekazać ją do Watykanu. Ma to zrobić w ciągu kilku najbliższych tygodni – informuje portal onet.pl.

 

Oprócz petycji do papieża ma także trafić list. „Wszystkie patologie związane z Rydzykiem opisane w naszej petycji nie tylko trwają, ale uległy zaostrzeniu. Tadeusz Rydzyk jest doskonałym przykładem tego, jak liczni przedstawiciele kleru katolickiego w Polsce robią z katolicyzmu dochodową parodię chrześcijaństwa, a Kościół udaje, że tego nie widzi” – czytamy w treści listu na portalu onet.pl. Warto dodać, że w odpowiedzi na petycję, toruńska posłanka Anna Sobecka napisała list w obronie o. Rydzyka i Radia Maryja “Do Papieża Fr. w obronie O. Rydzyka: O. Rydzyk głosi prawdę ewangeliczną poprzez swoje dzieła na całym świecie”. Do tej pory podpisało się pod nim ponad 22 tysiące osób.

 

JM (aip)

COMMENTS