Petru bez immunitetu?

Petru bez immunitetu?

Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych rekomendowała Sejmowi przyjęcie wniosku o uchylenie immunitetu posłowi Ryszardowi Petru. Poinformował o tym na swoim profilu na Twitterze sam założyciel partii Nowoczesna . 

Podkreślił, że decyzja Komisji zapadła głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości. Ryszard Petru dziękował za obronę przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorzowi Schetynie, posłom Klubu Nowoczesna, Polskiego Stronnictwa Ludowego i PO.
Komisja Regulaminowa zajęła się immunitetem Ryszarda Petru na wniosek Macieja Wąsika, sekretarza stanu w Kancelarii Premiera. W sierpniu skierował on prywatny akt oskarżenia przeciw Ryszardowi Petru. Powodem było nazwanie Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego przestępcami przez byłego lidera Nowoczesnej. Doszło do niego podczas publicznego wystąpienia Ryszarda Petru w połowie lipca przed Sejmem. Maciej Wąsik wnioskował we wrześniu o pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej. Aby to było możliwe, Sejm musi uchylić Ryszardowi Petru immunitet.
Przed dzisiejszym posiedzeniem Komisji były lider Nowoczesnej napisał, że rozpatrywanie wniosku o uchylenie mu immunitetu “to nacisk polityczny, który ma zastraszyć opozycję i powstrzymać ją przed aktywnym uczestnictwem w debacie politycznej”. Przekonywał, że ma rację w sporze z Maciejem Wąsikiem, który chce mu wytoczyć proces.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TT/jl/Siekaj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0