Pentagon w Trump Tower

Pentagon w Trump Tower

Amerykański Departament Obrony chce wynająć powierzchnię biurową w nowojorskim drapaczu chmur Trump Tower, który należy do obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Pomieszczenia mają służyć wojsku w okresach, kiedy Donald Trump będzie przebywał w znajdującym się tam apartamencie.

Pentagon poinformował, że musi wynająć pomieszczenia w wieżowcu Donalda Trumpa, by móc wykonywać powierzoną mu misję. W Trump Tower znajdować się będzie wyposażenie i personel wspierający amerykańskiego prezydenta. Chodzi między innymi o sprzęt medyczny i lekarzy, a także “nuclear football”, czyli czarną torbę zawierającą kody pozwalające amerykańskiemu prezydentowi zarządzić atak jądrowy. Osobne pomieszczenia w Trump Tower wynajmą także służby ochrony prezydenta – Secret Service.
Donald Trump ma luksusowy apartament w Trump Tower, który zajmuje trzy piętra. Obecnie mieszka tam Pierwsza Dama Melania oraz ich syn Baron. Pentagon wynajmował w przeszłości powierzchnie niedaleko domu Baracka Obamy w Chicago, a Secret Service od wiceprezydenta Joe Bidena w jego posiadłości w stanie Delaware. Ze względu na wysokie ceny na Manhattanie, koszty wynajmu powierzchni w Nowym Jorku będą jednak wielokrotnie większe. Wynajęcie całego piętra, czyli 1200 metrów kwadratowych w Trump Tower, kosztuje 1,5 miliona dolarów rocznie.

IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0