13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Pentagon rekrutuje… hakerów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Pentagon ogłosił: rekrutuję … hakerów. Doświadczeni eksperci komputerowi, którzy pomyślnie przejdą weryfikację, dostaną nietypowe zadanie: włamać się do systemu komputerowego Departamentu Obrony USA, aby sprawdzić jego bezpieczeństwo.

Program „Hack the Pentagonu” („Zhakuj Pentagon”) wystartuje w kwietniu – podaje amerykański tygodnik „Time”. To pierwszy raz, kiedy Departament Obrony Stanów Zjednoczonych wpuści do swoich komputerów hakerów. Tak zwani „biali kapelusznicy” (white hat hackers) mają jednak dobre intencje. Ich celem będzie wykrycie słabych punktów systemu, tak aby mogły one zostać naprawione i zapobiec tym samym włamaniu do systemu placówki „czarnych kapeluszników”, czyli cyberprzestępców.  W ten sposób bezpieczeństwo systemów testuje już wiele korporacji, m.in. Google.
Eksperci komputerowi zainteresowani testowaniem bezpieczeństwa systemu Pentagonu najpierw muszą się zarejestrować, a następnie specjaliści sprawdzą ich dane, m.in. czy nie byli wcześniej karani. Program będzie trwał określoną ilość czasu i będzie kontrolowany. Hakerzy nie otrzymają jednak dostępu do danych dotyczących kluczowych i tajnych misji – zaznacza „Time”. Nie wiadomo czy Pentagon oferował „białym kapelusznikom” wynagrodzenie.

Program „Zhakuj Pentagon” ogłoszono kilka miesięcy po ataku rosyjskich hakerów na skrzynki mailowe pracowników Kolegium Połączonych Szefów Sztabów – najwyższego organu władzy wykonawczej w amerykańskiej armii. Do ataku doszło w lipcu, a cyberprzestępcy zdobyli dane osobowe blisko czterech tysięcy cywilów i wojskowych pracujących w urzędzie. W lutym Biały Dom ogłosił, że prezydent Barack Obama zawarł w propozycjach budżetowych na 2017 r. 19 mld dol. na walkę z cyberprzestępczością w ramach Narodowego Planu Działania w zakresie Cyberbezpieczeństwa. Propozycja musi jeszcze zostać poddana pod głosowanie Kongresu.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520