Pentagon: Jeden z przywódców ISIS został zabity przez wojska amerykańskie

Pentagon: Jeden z przywódców ISIS został zabity przez wojska amerykańskie

Jeden z przywódców tzw. Państwa Islamskiego został zabity przez wojska amerykańskie. Poinformował o tym sekretarz obrony USA Ashton Carter podczas konferencji prasowej w Pentagonie.
Ashton Carter powiedział, że w operacji amerykańskich wojsk został zabity Abd Al-Rahman Mustafa Al-Qaduli, znany jako Hadżi Imam. Sprawował on szereg kluczowych funkcji w Państwie Islamskim, miedzy innymi ministra finansów. Według przedstawicieli Pentagonu był drugi w hierarchii tej organizacji. Sekretarz obrony USA nie chciał podać szczegółów na temat operacji wojsk amerykańskich. Przekonywał jednak, że zabicie Hadżi Imama jest jednym z wielu elementów trwającej ofensywy przeciwko Państwu Islamskiemu. “Inicjatywa jest zdecydowanie po naszej stronie. Wojska USA współpracują intensywnie z naszymi koalicjantami, by odnieść kolejne sukcesy podczas gdy inne agencje zabezpieczają nasz kraj”.
Hadżi Imam od 2004 roku działał w Al-Kaidzie w Iraku. W 2012 roku został zwolniony z więzienia i przyłączył się do Państwa Islamskiego. Amerykanie wyznaczyli 7 milionów dolarów nagrody za pomoc w jego schwytaniu bądź zabiciu.

IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/wkrzCOMMENTS

WORDPRESS: 0