16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Pensja minimalna w 2021 roku ma wyniść 2800 zł. „To propozycja kompromisowa”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Minister Finansów Tadeusz Kościński powiedział, że planowany na przyszły rok wzrost płacy minimalnej jest kompromisem między oczekiwaniami pracodawców i pracowników. Od stycznia najniższe wynagrodzenie ma wzrosnąć o 200 złotych i wynieść 2800 złotych brutto.

W ubiegłym roku Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że minimalna kwota wynagrodzenia w 2021 roku wzrośnie do poziomu 3 tysięcy złotych brutto. Jak powiedział minister finansów Tadeusz Kościński, pandemia koronawirusa zweryfikowała wcześniejsze założenia.

„Jeśli chodzi o minimalne wynagrodzenie to kij ma dwa końce” – mówił minister finansów. „Z jednej strony pracownicy będą mieli więcej pieniędzy w kieszeni i będą mogli wydawać więcej, co jest częścią naszej strategii, by pobudzić konsumpcję. Z drugiej strony, podwyżka płacy minimalnej oznacza koszty dla pracodawców. Trzeba bardzo uważnie wyważyć te dwie strony, bo jak się przeholuje w jedną czy drugą stronę, to przedsiębiorcy będą mieli za duże koszty i będą plajtować”.

Propozycje rządu dotyczące podwyżki płacy minimalnej będą przedmiotem negocjacji w Radzie Dialogu Społecznego, w której biorą udział innymi przedstawiciele pracodawców i związków zawodowych.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Mytlewski/w dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520