20 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Pędzić Astonem Martinem przy muzyce Qunicy Jonesa – o marzeniach, pasjach i pracy rozmawiamy z Maciejem Gudowskim

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Maciej Gudowski – znany i uwielbiany przez polskich widzów lektor, którego ciepły głos przyciąga przed telewizory rzesze amatorów filmu, był w ubiegłą sobotę gościem Zygmunta Rygla na falach radia Polski FM w Chicago.

 

Maciej Gudowski jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. Przed mikrofonem zasiadł  w roku 1984 poprzez udział w konkursie na spikera. Przez ponad 30 lat prowadził w Polskim Radiu programy, koncerty, czytał wiadomości i zapowiedzi. W 1986 rozpoczęła się jego przygoda z  filmem fabularnym. Pierwszym tytułem, w którym mogliśmy usłyszeć głos Macieja Gudowskiego, było hiszpańskie „Południe”. Od tego czasu jego dorobek w lektorskiej karierze można liczyć w tysiącach. Cały czas współpracuje z radiem. Jest członkiem Stowarzyszenia Lektorów RP. W latach 90. był prezenterem i lektorem „Teleexpressu”. Czyta zapowiedzi stacji w drugiej linii warszawskiego metra.

Prywatnie Maciej Gudowski jest wielbicielem dobrej muzyki, której najchętniej słuchałby w nowym Astonie Martinie. Wakacje od 40 lat spędza w tym samym miejscu – na Kaszubach. Nie uważa się za artystę – bo jak sam mówi – bardziej pasuje do niego określenie „fizyczny od czytania”. Bardzo ceni sobie prywatność swoją i swojej rodziny, bo choć jego zdaniem przypadłością spikerów jest to, że głosy są znane, a twarze nie – to właśnie prywatność jest najcenniejsza.

 

TS, Fot. Polski FM

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520