"> Paweł Kukiz apeluje do prezydenta Dudy o połączenie referendum - wiadomosci.com

Paweł Kukiz apeluje do prezydenta Dudy o połączenie referendum

Paweł Kukiz apeluje do prezydenta Dudy o  połączenie  referendum

Lider ruchu Kukiz’15 opublikował na swoim profilu społecznościowym list, który zamierza wysłać do Kancelarii Prezydenta. Prosi w nim prezydenta Andrzeja Dudę o przełożenie zarządzonego na 6 września referendum i połączenie go z proponowanym przez prezydenta referendum 25 października.

 

Paweł Kukiz zamierza w poniedziałek złożyć w Kancelarii Prezydenta pismo, w którym apeluje o połączenie zarządzonego na 6 września referendum, o które wnioskował były prezydent Bronisław Komorowski z głosowaniem w drugim referendum, które zgodnie z propozycją prezydenta Andrzeja Dudy ma odbyć się 25 października. – W imieniu wszystkich osób, które zaangażowały się w kampanię referendalną, zwracam się do Pana Prezydenta z apelem o przedstawienie wniosku do Senatu RP o połączenie obu referendów i przeprowadzenie ich 25 października – napisał Paweł Kukiz.

 

Jego zdaniem, referendum ogólnokrajowe jest najwyższą formą demokracji, w której obywatele w sposób bezpośredni decydują o ważnych dla siebie sprawach. Tym samym władze państwowe wybrane przez obywateli w demokratycznych wyborach powinny dołożyć wszelkich starań, aby instytucja referendum była traktowana z należytą powagą i aby nie była wykorzystywana do bieżącej walki politycznej oraz konkurowania między poszczególnymi ugrupowaniami politycznymi. – Niestety, wystąpienie Pana Prezydenta z 20 sierpnia odbieram właśnie jako włączenie się głowy państwa w przedwyborczą partyjną rywalizację – ocenia Paweł Kukiz w liście do prezydenta.

 

– Pod wnioskami referendalnymi w sprawie wieku emerytalnego, obowiązku szkolnego dla sześciolatków i prywatyzacji Lasów Państwowych podpisało się ponad 6 mln Polaków. Cieszymy się, że Pan Prezydent ten obywatelski głos postanowił uszanować. Wierzymy, że tożsamą decyzję podejmie Pan w stosunku do blisko miliona obywateli, którzy poparli zmianę ordynacji wyborczej na jednomandatową, a których podpisy zostały zmielone przez rząd Platformy Obywatelskiej, a także wobec uczestników szeregu innych inicjatyw mających na celu doprowadzenie do zmiany ordynacji wyborczej, która zapoczątkowałaby proces naprawy naszego państwa – argumentuje Paweł Kukiz.

 

– Miliony Polaków przyjęło Pańskie zwycięstwo w wyborach prezydenckich z nadzieją na pozytywne zmiany w naszym kraju. Wielokrotnie podkreślał Pan w swojej kampanii wyborczej oraz już po zaprzysiężeniu na najwyższy urząd w Rzeczypospolitej Polskiej, że chce pan być prezydentem wszystkich Polaków, a nie wyłącznie przedstawicielem jednego środowiska politycznego, jak pański poprzednik. Dlatego też jeszcze raz zwracam się do Pana Prezydenta o zgłoszenie wniosku w sprawie przeniesienia terminu referendum rozpisanego na 6 września i połączenie go z referendum planowanym na 25 października – napisał muzyk w apelu do prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Uzasadniając wystosowanie takiego apelu Paweł Kukiz stwierdził, że wczorajsza decyzja prezydenta zostałą podjęta w interesie Prawa i Sprawiedliwości. – PiS dzięki Prezydentowi Dudzie piecze bowiem dwie pieczenie na jednym ogniu – po pierwsze osłabia znaczenie referendum w sprawie JOW i sposobu finansowania partii politycznych by w ten sposób zachować status quo w Systemie i czerpać z niego partykularne korzyści a po drugie Prezydent Duda wyraźnie uczestniczy w kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości co stawia pod znakiem zapytania jego bezstronność – napisał Kukiz.COMMENTS

WORDPRESS: 0