HomePOLSKA

Paweł Graś stanie przed komisją VAT

Paweł Graś stanie przed komisją VAT

Paweł Graś stanie przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT-u i akcyzy. Był on jednym z najważniejszych współpracowników premiera Donalda Tuska. Był sekretarzem stanu, a także rzecznikiem prasowym rządu.

Wiceprzewodniczący komisji Kazimierz Smoliński powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że Paweł Graś będzie ważnym świadkiem. Przywołuje on nagranie ministra Grasia z 2013 roku z restauracji Sowa i Przyjaciele, w którym polityk PO mówił, że problem pustych faktur rozprzestrzenia się w poszczególnych branżach. Zdaniem Kazimierza Smolińskiego ze względu na bliską współpracę z premierem Donaldem Tuskiem Paweł Graś jest istotnym świadkiem. Według członka komisji można domniemywać, że premier ma podobną wiedzę do swojego współpracownika.

Z kolei przedstawiciel PO Zbigniew Konwiński w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową zwraca uwagę na polityczny jego zdaniem charakter wezwania Pawła Grasia przed komisję. Rozmówca IAR przypomina, że przesłuchanie ma związek z wypowiedziami ministra w restauracji Sowa i Przyjaciele. Jego zdaniem równie dobrze można wezwać też obecnego premiera Mateusza Morawieckiego, który był doradcą Donalda Tuska.

Obecnie Paweł Graś jest doradcą przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Pierwotnie Paweł Graś miał być przesłuchany pod koniec lutego tego roku. Przysłał jednak usprawiedliwienie, w którym wskazywał, że nie może być obecny na przesłuchaniu.
Przesłuchanie zaplanowano na godzinę 10.

IAR / # Karol Tokarczyk /kry

COMMENTS