"> Patryk Vega filmem złożonym z memów chce zmienić wynik wyborów… – wiadomosci.com

Patryk Vega filmem złożonym z memów chce zmienić wynik wyborów…

Patryk Vega filmem złożonym z memów chce zmienić wynik wyborów…

„Zobacz najnowszy film Patryka Vegi zanim władza go ocenzuruje” – takim hasłem reklamuje się „Polityka” – aktualne dzieło polskiego reżysera, które trafi do kin już w tę środę.

Patryk Vega jest reżyserem niezależnym – produkuje swoje filmy za własne pieniądze i nie korzysta z państwowych dotacji. Wie jednak czego oczekuje polski widz i kręci obrazy, które stają się kinowymi hitami. Tak było z kolejnymi częściami „Pitbulla” czy „Botoksem”. Tym razem Vega postanowił zajrzeć za kulisy władzy. Prace nad „Polityką” zaczęły się już kilka miesięcy temu. Były one trzymane w ścisłej tajemnicy: zarówno aktorzy, jak i ekipa nie mogli informować o realizacji filmu mediów. Mimo to – scenariusz ponoć został wykradziony i trafił w ręce sprawujących obecnie władzę w Polsce.

 

– Wszyscy bardzo pilnowaliśmy tego scenariusza, do tego stopnia, że poszczególne osoby dostawały tylko fragmenty tekstu i podpisywały stosowne dokumenty prawne, które obligowały ich do nieujawniania treści – mówił reżyser w rozmowie z Onetem. – Komunikowano mi wprost, że ten film uderzy w określone frakcje polityczne i może mieć wpływ na wynik wyborów, dlatego namawiano mnie do przesunięcia premiery na po wyborach i składano różne intratne propozycje – dodaje. Promocja „Polityki” zaczęła się kilka tygodni temu, kiedy w internecie zaczęły się pojawiać jego krótkie fragmenty. Oglądaliśmy w nich aktorów odgrywających znane postaci z rządzącego obozu w charakterystycznych sytuacjach. Zobaczyliśmy więc Jarosława Kaczyńskiego z kotem, Krystynę Pawłowicz przemawiającą z sejmowej trybuny czy Beatę Szydło po pamiętnym wypadku samochodowym.

 

Oficjalny zwiastun filmu obejrzało w cztery dni ponad trzy miliony widzów – i był to rekord, którymi nie mogła się pochwalić żadna inna polska produkcja. Dziś wiadomo już, że główne role w „Polityce” gra prawdziwa plejada gwiazd: Andrzej Grabowski jako Jarosław Kaczyński; Iwona Bielska jako Krystyna Pawłowicz; Marcin Bosak jako Mateusz Morawiecki; Zbigniew Zamachowski jako ojciec Tadeusz Rydzyk, Janusz Chabior jako Antoni Macierewicz, Ewa Kasprzykl jako Beata Szydło i Antoni Królikowski jako były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Jarosław Kaczyński powiedział po zapoznaniu się ze scenariuszem, że „Polityka” ma pokazać jego obóz polityczny jako „ludzi złych, zdemoralizowanych, którzy nie służą Polsce, którzy dopuszczają się różnego rodzaju bezeceństw”.

 

Krytycznie wypowiedziała się o Patryku Vedze również poseł Krystyna Pawłowicz. Jej zdaniem reżyser „straszy że tuż przed wyborami we wrześniu pokaże film=swoją »prawdę o politykach«. Byśmy widzieli na kogo głosować, a na kogo nie Film ma »ustawić« wynik wyborów” – sugeruje posłanka. – Każdy polityk funkcjonujący w systemie po kilku latach staje się socjopatą. Obserwowałem ludzi, którzy zostali totalnie zdeprawowani przez władzę. Macie się czego bać! – ostrzega Patryk Vega. W Krakowie film od najbliższej środy można będzie obejrzeć w kinach Cinema City, Multikino, Agrafka, Kika i Mikro Galeria Bronowice.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0