HomePOLSKA

Patryk Jaki: Strona polska podejmie negocjacje w sprawie ewentualnej ekstradycji podejrzanych o gwałt z Rimini

Patryk Jaki: Strona polska podejmie negocjacje w sprawie ewentualnej ekstradycji podejrzanych o gwałt z Rimini

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki powiedział, że strona polska może podjąć negocjacje z Włochami o ewentualnej ekstradycji podejrzanych o gwałt w Rimini. Gość radiowej Trójki zastrzegł jednak, że nastąpi to dopiero po sprawdzeniu tożsamości tych osób.

Wiceminister dodał, że nie chce przesądzać efektów negocjacji. Zaznaczył też, że współpraca polskich śledczych z Włochami układała się bardzo dobrze, więc strona polska weźmie pod uwagę stanowisko strony włoskiej. Patryk Jaki podkreślił duże zaangażowanie włoskiej policji i strony polskiej. “W pewnym momencie byłem przekonany, że schwytanie napastników jest kwestią czasu”- powiedział wiceminister.

Patryk Jaki zaapelował też do mediów. Zaznaczył, że ofiary chcą, aby wyciszyć tę sprawę, ponieważ planują powrót do Polski. Podkreślił, że jeśli media będą chciały ujawnić tożsamość ofiar, to prokuratura będzie reagować stanowczo. Wiceminister dodał, że zadaniem polskiego państwa jest schwytać sprawców i sprawiedliwie skazać, ale również chronić ofiary.

Czteroosobowy gang w nocy z 25 na 26 sierpnia dotkliwie pobił Polaka i wielokrotnie zgwałcił jego partnerkę, a następnie zaatakował peruwiańskiego transseksualistę. W sobotę dwóch nieletnich sprawców – synów imigranta z Maroka – zgłosiło się na policję pod wpływem ojca, który rozpoznał ich na opublikowanych zdjęciach kamer monitoringowych. Trzeci – 17-letni Nigeryjczyk – został ujęty w sobotę wieczorem. Wczoraj wczesnym rankiem na stacji kolejowej w Rimini został aresztowany Kongijczyk.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR III/mile/pbp

COMMENTS