Patryk Jaki „robi politykę na swoim chorym dziecku”? Poseł Nowoczesnej W. Zembaczyński “jedzie po bandzie”

Patryk Jaki „robi politykę na swoim chorym dziecku”? Poseł Nowoczesnej W. Zembaczyński “jedzie po  bandzie”

Poseł Witold Zembaczyński najpierw uznał, że Patryk Jaki „robi politykę na swoim chorym dziecku”, a potem ocenił, że wiceminister sprawiedliwości to “najgorsze barachło”. – Nie zasługuje Pan nawet na minutę uwagi – ripostował Jaki.

Poseł i lider opolskiej Nowoczesnej wystąpił w programie „W Centrum Uwagi” na antenie TVP 3 Opole, podczas którego dyskutowano o sejmowym proteście opiekunów i osób niepełnosprawnych.

– Być opiekunem osoby dorosłej niepełnosprawnej, to nie jest tylko w wyniku tego, że ktoś się urodził niepełnosprawny – ludzie ulegają wypadkom. Czasami są nieudane operacje. Ja mam dorosłą mamę niepełnosprawną na wózku, dlatego że nie udała się operacja neurochirurgiczna. Tylko, że ja sobie poradzę i Patryk Jaki, który robi politykę na swoim chorym dziecku, też sobie poradzi. Gdzie on dzisiaj jest? Taki zwykły Kowalski, który z taką sytuacją będzie miał miejsce i nie jest na takiej pozycji, jak pan wiceminister, będzie miał znacznie większy kłopot. I stąd jest ten protest – mówił Witold Zembaczyński. Nie jest tajemnicą, że syn wiceministra Jakiego choruje na zespół Downa. Patryk Jaki nigdy tego nie krył, co więcej wiele razy zachęcał do integracji z osobami niepełnosprawnymi, w tym cierpiącymi na tę wadę genetyczną. Tymczasem poseł Zembaczyński zarzucił Jakiemu na antenie TVP, że swojemu dziecku poświęca “zero czasu”.

Potem stwierdził także, że siedem lat temu Jaki, wzywając liderów Platformy Obywatelskiej, w tym jego ojca – prezydenta Ryszarda Zembaczyńskiego na biegowy pojedynek, wiedział, że ten ma chorobę Parkinsona. – Już wtedy robił sobie kampanię na chorobach ludzi. A teraz robi to sobie na chorobie własnego dziecka – ocenił Zembaczyński. Potem lider Nowoczesnej ocenił start Jakiego w wyborach prezydenckich w Warszawie. – Jarosław Kaczyński podjął decyzję o tym, żeby wystawić Patryka Jakiego dlatego, że żal mu było Dworczyka albo pana marszałka Senatu, więc w sytuacji, kiedy jest przegrana bitwa rzuca się tam najgorsze barachło po to, żeby po prostu inni nie ponieśli straty. I to są kulisy decyzji PiS-u odnośnie wystawienia Patryka Jakiego – stwierdził poseł Nowoczesnej. Wypowiedzi Zembaczyńskiego wywołały wiele negatywnych komentarzy, a na Twitterze odpowiedział posłowi Patryk Jaki.

 

 red. AIP

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0