20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Patryk Jaki: Wysoka kaucja dla Roberta N. świadczy o możliwości popełnienia przestępstwa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Adwokat Robert N., podejrzany w śledztwie dotyczącym warszawskiej reprywatyzacji, może opuścić areszt pod warunkiem wpłacenia kaucji. Taką decyzję podjął Sąd Apelacyjny we Wrocławiu po rozpatrzeniu zażalenia Roberta N. na przedłużenie aresztu. Adwokat przebywa w areszcie od 18 miesięcy. Jest podejrzany między innymi o wpółudział w oszustwie przy reprywatyzacji działki na Placu Defilad. 

 

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa ds. cywilnych Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, Małgorzata Lamparska, sąd uznał, że przedłużenie aresztowania do 21 października może być zamienione na poręczenie majątkowe w wysokości miliona złotych. Sąd wprowadził także wobec podejrzanego dodatkowe zabezpieczenia w postaci zakazu opuszczania kraju i kontaktowania się we współoskarżonymi.,,Sąd, umożliwiając zamianę tymczasowego aresztowania na środek wolnościowy, wziął pod uwagę, że tymczasowy areszt jest zastosowany od około osiemnastu miesięcy, wziął także pod uwagę postawę podejrzanego w postępowaniu procesowym, a także rodzaj stawianych mu zarzutów” – powiedziała rzeczniczka Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu nie uwzględnił natomiast zażalenia innych podejrzanych w tym śledztwie; adwokat Aliny D. oraz jej syna Jakuba R., byłego wiceszefa Biura Gospodarki stołecznego ratusza.,,Różnica w ocenie Sądu Apelacyjnego polega na tym, że osoby te mają postawione zarzuty o silniejszym charakterze” – dodała Małgorzata Lamparska.

Według śledczych Jakub R. miał brać udział w oszustwach dotyczących wydania decyzji administracyjnych dla nieruchomości położonych w Warszawie. Pomagała mu jego matka, Alina D. Prokuratura zapowiada, że chce zamknąć śledztwo w październiku.

 


 

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki powiedział, że wysoka kaucja dla Roberta N. oznacza bardzo duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zdecydował, że adwokat, podejrzany w śledztwie dotyczącym warszawskiej reprywatyzacji, może opuścić areszt pod warunkiem wpłacenia kaucji w wysokości miliona złotych.
Patryk Jaki powiedział, że nie zna dokładnych powodów decyzji sądu, ale może to oznaczać, że Robert N. zdecydował się współpracować z wymiarem sprawiedliwości. „Może to być przełom w tym śledztwie, nie mam jednak dostatecznej wiedzy, by to komentować. Rzeczywiście kodeks postępowania karnego, jak i kodeks karny materialny przewiduje możliwość złagodzenia kary, jeżeli osoba przyznaje się do winy, współpracuje i wskazuje inne osoby, które popełniły przestępstwa. W przypadku tak kluczowego świadka rzeczywiście może to być przełom” – dodał wiceminister sprawiedliwości.
Adwokat Robert N. przebywa w areszcie od 18 miesięcy. Jest podejrzany między innymi o współudział w oszustwie przy reprywatyzacji działki na Placu Defilad w Warszawie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)K.Radzimirska/dyd

IAR/K.Radzimirska/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520