Patryk Jaki rzuca rękawicę Rafałowi Trzaskowskiemu i daje mu 24 godziny czasu

Patryk Jaki rzuca rękawicę Rafałowi Trzaskowskiemu i daje mu 24 godziny czasu

Szef Komisji Weryfikacyjnej Patryk Jaki wezwał kandydata PO na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego do interwencji w warszawskim ratuszu w sprawie wypłaty odszkodowań dla lokatorów poszkodowanych przez mafię reprywatyzacyjną. Podczas konferencji przed kamienicą przy ulicy Nabielaka 9, w której mieszkała uprowadzona i zamordowana Jolanta Brzeska, kandydat PiS na prezydenta Warszawy powiedział, że daje na to politykowi Platformy Obywatelskiej 24 godziny.

Przypomniał, że niedawno Komisja Weryfikacyjna przyznała córce Jolanty Brzeskiej i innym poszkodowanym osobom odszkodowania z pieniędzy odebranych mafii reprywatyzacyjnej. Wyjaśnił, że pieniądze nie mogą być wypłacone ponieważ Urząd Miasta zaskarżył korzystne dla stolicy decyzje.
Według Patryka Jakiego problem polega na tym, że zaskarżone zostały te elementy uzadsadnienia, które “jeżeli padną, to padnie cała decyzja”.
Jego zdaniem “ludzie, którzy pisali te uzasadnienia celowo stają po stronie mafii reprywatyzacyjnej”.
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który jest kandydatem PiS na prezydenta Warszawy powiedział, że jeżeli Rafał Trzaskowski nie zadziała i ratusz zarządzany przez Platformę Obywatelską skarg nie wycofa, będzie to oznaczało, że stoją oni po stronie handlarzy roszczeń.

IAR/I.Szczęsna/buch

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0