Patryk Jaki nie zrezygnuje z funkcji przewodniczącego komisji weryfikacyjnej

Patryk Jaki nie zrezygnuje z funkcji przewodniczącego komisji weryfikacyjnej

Stołeczne stowarzyszenie Miasto Jest Nasze składa do premiera wniosek o odwołanie Patryka Jakiego z funkcji przewodniczącego komisji weryfikacyjnej. Aktywiści uważają, że polityk nie może łączyć tej funkcji z kandydowaniem na prezydenta Warszawy z ramienia zjednoczonej prawicy. Patryk Jaki zapowiedział, że sam nie zrezygnuje z funkcji przewodniczącego komisji weryfikacyjnej.

Polityk powiedział, że na jego odwołaniu zależy określonym grupom ludzi a cała akcja ma charakter polityczny. “Nie mogę tego zrobić bo wiem o co walczę, walczę o to by Warszawę wyrwać z rąk mafii reprywatyzacyjnej” – zaznaczył Patryk Jaki.,

Patryk Jaki uważa, że przez rok działalności komisja weryfikacyjna zablokowała wiele bezprawnych decyzji, to – jego zdaniem – kolejny powód by nadal piastować funkcje przewodniczącego. “Gdybym odszedł nie daje gwarancji, że to by działało i wtedy cieszyliby się Ci, którym zależy na rozkradaniu publicznego majątku” – dodał Patryk Jaki.

Aktywiści z Miasto Jest Nasze chcą by Patryka Jakiego na stanowisku przewodniczącego komisji zastąpił jego zastępca – Sebastian Kaleta, zgodnie z ich żądaniami Patryk Jaki nadal mógłby brać udział w pracach komisji, jednak nie jako szef gremium a jego członek.

IAR/Lis/kj/jjCOMMENTS

WORDPRESS: 0