HomePOLSKA

Patryk Jaki: Bez kompromisu nie będzie reformy sądownictwa

Patryk Jaki: Bez kompromisu nie będzie reformy sądownictwa

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki przekonuje, że bez kompromisu wypracowanego przez prezydenta i obóz rządzący nie będzie reformy sądownictwa. Dodał, że w kwestii ustaw o Sądzie Najwyższym oraz o Krajowej Radzie Sądownictwa “wszystkie opcje są nadal otwarte”.
Patryk Jaki podkreślił, że po to negocjacje w tej sprawie odbywają się “za zamkniętymi drzwiami”, żeby były skuteczne. “Jak dojdziemy do kompromisu, na pewno państwa o tym poinformujemy” – powiedział dziennikarzom wiceszef resortu sprawiedliwości. “Jeśli nie dojdziemy do kompromisu, nie będzie reformy sądownictwa”- dodał.
Wczoraj w sprawie projektów ustaw mających zreformować sądownictwo po raz kolejny spotkali się prezydent Andrzej Duda i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział po spotkaniu, że “do niektórych poprawek zgłoszonych przez PiS prezydent ma bardzo poważne zastrzeżenia, co do innych zastrzeżeń nie ma”. “Jest chęć i wola obu stron do osiągnięcia kompromisu”- oświadczył Krzysztof Łapiński, zaznaczając, że spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze.
Z kolei rzeczniczka PiS Beata Mazurek mówiła, że wszystko zmierza ku porozumieniu co do reformy wymiaru sprawiedliwości. Poinformowała też, że do ponownego spotkania polityków dojdzie w przyszłym tygodniu.

IAR/jj

COMMENTS