HomePOLSKA

Patryk Jaki: Będę walczył o ustawę reprywatyzacyjną

Patryk Jaki: Będę walczył o ustawę reprywatyzacyjną

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zapowiada walkę o przyjęcie tak zwanej dużej ustawy reprywatyzacyjnej. “Będę robił, co w mojej mocy, aby ta ustawa była przyjęta, a takiej bądź innej wersji, ale zależy mi na tym, by ta sytuacja związana z reprywatyzacją została uregulowana, dlatego podejmę walkę o tę ustawę” – oświadczył Patryk Jaki, który jest przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji.

W ostatnich dniach szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin powiedział, że część zapisów projektu nowej ustawy reprywatyzacyjnej budzi wątpliwości. W jego ocenie, budżet państwa nie udźwignie wypłaty rekompensat, które założyli autorzy nowych przepisów. Projekt został przekazany do ponownej analizy Ministerstwu Sprawiedliwości.
Patryk Jaki podkreślił, że projekt ustawy konsultowano ze wszystkimi resortami, przeszedł pozytywne konsultacje, uzyskał pozytywne opinie Rady Legislacyjnej i Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. “Uważam, że ustawa jest dobra i gotowa do przyjęcia. Teraz wszystko zależy od pana premiera” – powiedział szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/MR/dw

COMMENTS