HomePOLSKA

Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasnej Górze 

Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasnej Górze 

Na Jasnej Górze dziś dziesiąta Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. Hasło tegorocznego spotkania brzmi “Dla niepodległej”, co jest nawiązaniem przede wszystkim do przypadającej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Ksiądz Jarosław Wąsowicz, duszpasterz kibiców i kibic Lechii Gdańsk, podkreśla wyjątkowość tego zjawiska, jakim jest pielgrzymowanie kibiców. Zaznaczył, że pielgrzymowanie wpisało się w kalendarz środowiska kibicowskiego i jest fenomenem na skalę światową, bo kibice, często postrzegani jako agresywni, potrafią się zgromadzić w takim miejscu jak Jasna Góra.

Kibice rozpoczęli pielgrzymkę mszą świętą w Kaplicy Matki Bożej. Podczas Eucharystii poświęcono sztandary oraz transparenty w barwach klubowych i patriotycznych przywiezione przez kibiców. Ksiądz Jarosław Wąsowicz mówi, że to akt symboliczny, bo są to dla nich rzeczy bardzo ważne.

Na pielgrzymkę licznie przybyli, między innymi, kibice Zawiszy Bydgoszcz, w tym Jerzy Mickuś. Zaznaczył, że Jasna Góra zawsze była oazą wolności i to zachęca kibiców do pielgrzymowania tam.

Druga część jubileuszowego spotkania odbędzie się w sali ojca Kordeckiego, gdzie kibice spotkają się z księdzem Tadeuszem Isakowiczem – Zaleskim i redaktorem Tadeuszem Płużańskim.

Zaplanowany jest też koncert Pawła Piekarczyka, a potem okolicznościowa prezentacja transparentów na Wałach Jasnogórskich.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Anna Przewoźnik/dwi/dyd

COMMENTS