13.2 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Patriots i Falcons w finale Super Bowl

New England Patriots i Atlanta Falcons zmierzą się 5 lutego w 51 Super Bowl. W rozegranych w niedzielę finałach konferencji ligi NFL,  Atlanta Falcons pokonali Green Bay Packers, a New England Patriots wygrali z Pittsburgh Steelers.

Oba finały konferencji zakończyły się pewnymi zwycięstwami wyżej notowanych gospodarzy.
W NFC, w ostatnim meczu w historii Georgia Dome w Atlancie, miejscowi Falcons rozpoczęli od piorunującego uderzenia zdobywając aż 31 punktów z rzędu. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili aż 24 – 0.
Świetnie grający ostatnio Packers nie ustrzegli się za to błędów. Ich pierwsza seria ofensywna zakończyła się niecelnym Field-Goalem. Druga – stratą piłki na 11 jardzie Atlanty. W drugiej kwarcie rozgrywający Packers – Aaron Rogers zaliczył interception. Ekipa z Green Bay zdobyła pierwsze punkty dopiero kiedy defensywa gospodarzy rozluźniła nieco szyki. Fenomenalny mecz rozegrał quarterback Falcons – Matt Ryan upatrywany przez fachowców za głównego kandydata do tytułu najbardziej wartościowego zawodnika tegorocznych rozgrywek. Ryan zdobył wczoraj aż 392 jardy i 4 przyłożenia.

W finale AFC, równie dobry mecz zaliczył quarterback Patriotów – Tom Brady. Jego dorobek to 384 jardy i 3 przyłożenia. Już po pierwszych 15 minutach gry Patriots prowadzili 10 – 0, a ekipa z Pittsburgha straciła z powodu kontuzji pachwiny LeVeon’a Bell’a – jednego z najlepszych running-backów w lidze.
Steelers trzymali się blisko Patriots do końca pierwszej połowy zakończonej wynikiem 17 – 9.
O losach meczu przesądziła trzecia kwarta wygrana przez Patriots 16 – 0. Steelers bez swojej największej gwiazdy, z podwójnie krytym wide-receiverem Antonio Brownem i przy słabej dyspozycji pozostałych skrzydłowych nie byli w stanie dotrzymać kroku Patriotom. Oprócz Brady’ego na wyróżnienie zasłużył we wczorajszym meczu również Chris Hogan –świetny skrzydłowy Patriots. Złapał 9 podań na 180 jardów i 2 przyłożenia.
Atlanta Falcons wystąpi w Super Bowl po raz drugi w swojej historii.
Dla New England Patriots będzie to Super Bowl numer 9. Od roku 2000, kiedy trenerem Patriots został Bill Belichick, a rozgrywającym Tom Brady, patrioci aż siedmiokrotnie uzyskiwali awans do wielkiego finału NFL.

Atlanta Falcons – Green Bay Packers  44 – 21
New England Patriots – Pittsburgh Steelers 36 – 17