11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Pasowanie na ucznia na Greenpoincie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Najmłodsze dzieci w Polskiej Szkole im. Marii Konopnickiej zostali pełnoprawnymi uczniami tej szkoły.

W sobotę 17 listopada 2019 roku odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie ucznia. Było to duże przeżycie dla każdego dziecka i jego rodziców. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem nauczycielki Ewy Kaczmarczyk, która powitała dyrekcję szkoły, rodziców, dziadków i zaproszonych gości. Wychowawczyni z dużym zaangażowaniem pracowała z dziećmi od początku roku, aby dobrze przygotować się na ten uroczysty dzień. Dyrektor szkoły Danuta Bronchard witając serdecznie dzieci podkreśliła jak dużo zyskają, gdy będą solidnymi uczniami polskiej szkoły. Rodzicom natomiast zadeklarowała duże zaangażowanie ze strony dyrekcji i nauczycieli w osiągnięciu celu, czyli znajomości języka polskiego, historii i geografii Polski. Zaprosiła wszystkich do współpracy, bo jak powiedziała – tylko w taki sposób w dobrych warunkach lokalowych i przyjaznej atmosferze dzieci będą chętnie przychodziły na sobotnie zajęcia.

Dzieci w swojej prezentacji wykazały się umiejętnościami recytatorskimi i śpiewem. Na zakończenie długą piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” pomogli zaśpiewać wszystkie zwrotki uczniowie klasy piątej, którzy chętnie przypomnieli sobie swoja uroczystość z pierwszej klasy. Pierwszy publiczny występ poruszył serca całej publiczności, było dużo zdjęć oraz gromkie brawa dla każdego dziecka.

Po prezentacji odbyło się ślubowanie oraz pasowanie. Dyrektor szkoły dotykając ramię każdego dziecka wypowiadała słowa ” pasuje cię na ucznia klasy pierwszej Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej”. Kilkoro dzieci zostało pasowanych na ucznia grupy najmłodszej czyli „ zerówki”.

Z okazji tej uroczystości prezes Towarzystwa Oświatowego Grażyna Michalska wręczyła dzieciom plecaki ufundowane przez Anne Branas -menadżera Polsko- Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – oddział przy McGuinness Blvd. W plecakach dzieci znalazły jeszcze kilka drobiazgów: książeczkę do kolorowania, ołówek zdobiony, zakładkę do książki i słodkiego wafelka.

Po pasowaniu dzieci podchodziły do przygotowanego przez rodziców tablo, rocznik 2019/20 i składały na pamiątkę kolorowy odcisk swojego paluszka.

Komitet rodzicielski zorganizował poczęstunek dla dzieci w postaci rogalików, babeczek, różnego rodzaju owoców i soczków. Pięknie, kolorowo nakryte stoły przyciągały radosne dzieci. Rodzice poza ciastem i owocami delektowali się dobrą, mocną kawą.

Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków a także szkoły. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia!

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520