23.2 C
Chicago
niedziela, 23 czerwca, 2024

Paryż i Londyn razem chcą rozwiązać problem nielegalnej imigracji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Paryż i Londyn razem chcą rozwiązać problem nielegalnej imigracji. Chodzi o tunel pod Kanałem La Manche, przez który w ostatnich tygodniach uciekinierzy przedostawali się z Francji do Wielkiej Brytanii.
Wspólne oświadczenie w tej sprawie opublikowali ministrowie spraw wewnętrznych obu krajów Bernard Cazeneuve i Theresa May we francuskim dzienniku Journal du Dimanche i brytyjskim Telegraphie. Rozwiązanie kryzysu imigrantów uznali za priorytet. W oświadczeniu czytamy, że Francja i Niemcy są zdeterminowane we wspólnej walce. Oba kraje wzmocniły już środki bezpieczeństwa, by zakończyć proces, który coraz częściej doprowadza do „poważnych urazów, czasem śmierci”. Od czerwca w drodze z Calais do Dover zginęło co najmniej 10 nielegalnych imigrantów.
Sygnatariusze oświadczenia zwrócili też uwagę na konieczność solidarności europejskiej. Wskazali, że wielu nielegalnych imigrantów, którzy próbowali przedostać się przez tunel, wcześniej wydostało się z Włoch czy Grecji i innych państw, na północ. Ich zdaniem, problem można rozwiązać redukując liczbę imigrantów, którzy uciekają z Afryki do Europy z powodów zarobkowych.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520