HomePILNE

Parlament Europejski: Debata o sytuacji osób LGBT w Polsce. Nasz kraj “chłopcem do bicia”, bowiem sytuacja w Polsce nie odbiega od sytuacji w Europie!

Parlament Europejski: Debata o sytuacji osób LGBT w Polsce. Nasz kraj “chłopcem do bicia”, bowiem sytuacja w Polsce nie odbiega od sytuacji w Europie!

We wtorek (26.11) w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat sytuacji osób LGBT w Polsce. Część europosłów oceniała, że polskie władze odpowiadają za dyskryminację takich osób. W trakcie debaty pojawiła się też kwestia jednostek samorządowych w Polsce, które przyjęły dokument mówiący o sprzeciwie wobec “ideologii LGBT”.

Debata została zorganizowana na wniosek frakcji Zjednoczonej Lewicy Europejskiej (GUE). Wzięło w niej udział kilkudziesięciu europosłów – większość z nich krytykowała Polskę za dyskryminacje osób LGBT.

 

– Komisja Europejska śledzi wydarzenia i informacje, które do nas docierają, są niepokojące. Szczególnie, jeśli chodzi o marsz w Białymstoku. Miał być demonstracją pokojową, spotkał się z falą mowy nienawiści. Naklejki “Strefa wolna od LGBT” były rozdawane w polskich miastach. Każda forma nietolerancji i przemocy jest przeciwna wartościom podstawowym UE – mówiła przedstawicielka Komisji Europejskiej Cecilia Malmstroem. – Jakie to ironiczne, że rządząca partia nazywa się Prawo i Sprawiedliwość. Mówi, że LGBT jest zagrożeniem dla polskiej tożsamości i mówi, że to wróg narodu. Zachęca się do tworzenia stref wolnych od LGBT. Jeśli chce się wyeliminować taką społeczność, to powinniśmy zrobić coś więcej, niż tylko to potępić.

 

To pogwałcenie prawa międzynarodowego – apelowała Sophie in ’t Veld, eurodeputowana z Holandii. – Kiedy zapytałem polskiego przedstawiciela tych rzekomych stref, które są stworzone w Polsce, to nie potrafił podać, w internecie zaczął ich dramatycznie szukać. Jeżeli takie trefy by powstawały, to będę pierwszą osobą, która będzie z nimi walczyła – zapewniał Patryk Jaki z PiS.

 

– Od 43 lat żyję w kraju, w którym na określenie ludzi takich, jak ja, używa się słów typu homoterror, promocja homoseksualizmu, ideologia LGBT. Promować to można jabłka w supermarkecie, a nie homoseksualizm. Jeżeli cokolwiek możemy promować w tej izbie, to tolerancję i szacunek do drugiego człowieka – mówił Robert Biedroń. – Działacze ruchu LGBT z prowokacji uczynili swoją najsilniejsza broń. W czasie licznych marszów często dochodziło do dyskryminacji i aktów naruszenia uczuć religijnych milionów chrześcijan. Obraza, profanacja, próba zbezczeszczenia wizerunku Matki Boskiej – mówiła oburzona Beata Kempa.

 

mj aip

COMMENTS