26.8 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Park of Poland. Największy park wodny w Europie z 32 zjeżdżalniami powstaje pod Warszawą

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Park of Poland. W Mszczonowie, 40 km od Warszawy, powstaje największy w tej części Europy park wody. Pod – rozsuwanym na lato dachem – znajdzie się sztuczna, tropikalna wyspa, 32 zjeżdżalnie, a także spa i saunarium. To jednak dopiero początek.

 

Suntago będzie największym krytym, całorocznym parkiem wodnym w tej części Europy. W środku znajdą się:

 

 

  • 32 zjeżdżalnie (w tym 320-metrowa, najdłuższa w Europie),

 

  • łaźnie termalne,

 

  • baseny mineralne z wodą drążoną z głębokości 2 km oraz z barem,

 

  • basen z falami i symulator surfingu,

 

  • kompleks spa,

 

  • 12 saun z różnych stron świata (najcieplejsza 100 stopni C)

 

 

Wielką atrakcją ma być też ogromna sztuczna wyspa, na której znajdą się setki palm z Malezji, USA (Floryda) i Kostaryki. Na razie „leżakują” w szklarniach w Rotterdamie (Holandia). Prawdopodobnie latem tego roku przyjadą do Wręczy, w gminie Mszczonów. Znajdą się pod dachem, który w ciepłe dni będzie rozsuwany.

 

Wodne miasteczko budowane jest zgodnie z planem. Pod koniec zeszłego roku wywiercono odwiert termalny o głębokości 2 km. Ciepła woda o temperaturze 34 stopni będzie wykorzystywana w niektórych basenach. Zimą zakończono również prace fundamentowe. Budynek wystrzelił w górę. Budowa jest tym bardziej imponująca, że rozciąga się na kilkaset metrów. Na jeszcze większym obszarze można zaobserwować elementy wyposażenia, w tym wielkie zjeżdżalnie. Park of Poland to zdecydowanie większy projekt niż park wodny.

 

Podzielono go na kilka etapów. Jako pierwszy powstaje Suntago – czyli wodne miasteczko. „Otwarcie jest planowane jeszcze w tym roku” – dowiedzieliśmy się z biura prasowego Park of Poland. W tym samym czasie gotowych będzie pierwszych sto modułowych domków wypoczynkowych typu Cabaña. W kolejnych latach ich liczba się się podwoi, a do tego obok aquaparku stanie (2021) czterogwiazdkowy hotel z przestrzenią konferencyjną.

 

W kolejnych latach planowana jest budowa drugiego hotelu (5-gwiazdek) oraz pierwszego polskiego parku tematycznego, a także galerii handlowej. Dwa lata temu, gdy Mooky Greidinger z Global City zapowiadał pierwszą inwestycję niektórzy łapali się za głowę. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem i deklaracjami przyjętymi w 2017 roku. Przypomnijmy, że wtedy Greidinger w rozmowie z naszemiasto.pl powiedział o kolejnym etapie – którym ma być budowa polskiej Doliny Krzemowej, czyli centrum biznesu i innowacji.

 

Suntago budowane jest 40 km od Warszawy, niedaleko drogi ekspresowej S8. W odległości 25 kilometrów planowany jest Centralny Port Komunikacyjny. Prawdopodobnie część klientów będzie korzystała z tego węzła komunikacyjnego, który za 8-10 lat połączy całą Polskę (koleje) z Europą i innymi kontynentami (lotnisko). Czy bliskość węzła oraz pomysł Global City (firma zarządza m.in. Cineworld oraz centrami handlowymi) sprawi, że Wręcza stanie się polskim Palo Alto?

 

aip
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520