Paraolimpiada – zamknięte stadiony i puste trybuny?

Paraolimpiada – zamknięte stadiony i puste trybuny?

Brytyjskie media wyrażają obawy o Paraolimpiadę, która zacznie się w Rio de Janeiro 7 września, ale boryka się z niedofinansowaniem.

 

Rio nie stać na zapłacenie za przyjazd sportowców z 10 najuboższych państw, ani na otwarcie wszystkich obiektów sportowych. Nawet na głównym stadionie zostaną zamknięte górne piętra trybun.
Powodem tych kłopotów jest nikłe zainteresowanie publiczności paraolimpiadą Jak dotąd sprzedano niecałe 20 procent biletów; 2 miliony nie znalazły nabywców. Według BBC, Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski robi dobrą minę do złej gry, podkreślając, że te igrzyska mają i tak wielkie znaczenie dla pozytywnej zmiany postaw społecznych. Sytuacja jest jednak tak niepokojąca, że jeden z brytyjskich portali społecznościowych zbiera podpisy pod petycją o interwencję MKOl. Również Brytyjskie Stowarzyszenie Olimpijskie wystąpiło do MKOl-u o przyjście z pomocą siostrzanej Paraolimpiadzie, argumentując, że ma nadal pełny portfel funtów zarobionych na igrzyskach w Londynie. A oddolna inicjatywa samych para-sportowców i ich sponsorów zmierza do zebrania funduszy na wykup pozostałych biletów i rozdanie ich najuboższym Brazylijczykom z faveli w Rio, którzy tylko z oddali mogli obserwować tegoroczną olimpiadę.

Grzegorz Drymer/Londyn/mcm/pbpCOMMENTS

WORDPRESS: 0