7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Para Prezydencka spotkała się z kobietami z chorobą nowotworową

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Z okazji Dnia Kobiet Para Prezydencka spotkała się z paniami, które doświadczyły choroby nowotworowej. W spotkaniu uczestniczyły też organizacje wspierające osoby w takiej sytuacji.

Prezydent Andrzej Duda życzył wszystkim chorym, aby nigdy nie doświadczali osamotnienia:”W chorobie człowiek jest sam , w tym znaczeniu, że choroba dotyka właśnie jego. Chciałbym życzyć paniom i wszystkim ludziom dotkniętym chorobami, aby – mimo tego, że są sami z chorobą – nie byli samotni. Aby przy niech zawsze był ktoś bardzo bliski, kto będzie wspierał, a po drugie- aby było wokół nich także środowisko, które ich wspiera, takie środowisko, jakie właśnie panie tworzycie. I za to ogromnie chciałem wam podziękować i złożyć wyrazy szacunku” – powiedział Andrzej Duda.

Małżonka prezydenta Agata Korhauser-Duda mówiła, że inspiracją do spotkania pod hasłem „Gdy kobieca wrażliwość budzi siłę” były dotychczasowe spotkania z kobietami chorymi lub po przebytym leczeniu . Jak podkreśliła, te spotkania były zaskakujące i budujące:”Poznałam uśmiechnięte, pełne życia panie, które choć osłabione chorobą, to emanowały niezwykłą energią, entuzjazmem i siłą. Pomyślałam, że warto ten dzisiejszy dzień zabarwić tą dobrą, pozytywną energią , która panie wokół siebie roztaczają”- powiedziała Agata Korhauser-Duda. Uczestniczki spotkania podkreślały, że ogromną siłę daje im wsparcie najbliższych oraz innych kobiet w podobnej sytuacji. Czasem natomiast problemem są reakcje otoczenia, okazywanie przez ludzi lęku przed czyjąś chorobą.

Od dzisiaj działa strona internetowa www.wykorzystajczasnazycie.pl. Osoby chcące podzielić się swoimi przeżyciami mogą tam umieścić swoje historie. Można też uzyskać wsparcie od osób, które doświadczyły choroby nowotworowej.

IAR/Bożena Falkowska/dyd/fot.Grzegorz Jakubowski KPRP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520