HomeŚwiat

Papież zachęcił Polaków, aby w obliczu pandemii zawierzyli siebie wstawiennictwu świętego Jana Pawła II

Papież zachęcił Polaków, aby w obliczu pandemii zawierzyli siebie wstawiennictwu świętego Jana Pawła II

Papież zachęcił Polaków, aby w obliczu pandemii zawierzyli siebie wstawiennictwu świętego Jana Pawła II. Franciszek mówił o tym podczas audiencji bez udziału wiernych, która była transmitowana przez watykańskie media z biblioteki w Pałacu Apostolskim.

Papież Franciszek poświęcił katechezę błogosławieństwu Jezusa z Kazania na Górze: “Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Powiedział, że nawiązanie relacji z Bogiem wymaga przede wszystkim otwarcia, wejścia w głąb samego siebie i uczynienia w sercu miejsca dla Pana. Nieodzowne przy tym jest wyrzeczenie się zła.

Po homilii papież zwrócił się do wiernych różnych narodowości, w tym do Polaków: „Współczesny człowiek dostrzega znaki śmierci. Coraz bardziej żyje w lęku. Gdy będzie wam trudno, niech wasza myśl biegnie ku Chrystusowi”. Zachęcając Polaków, aby w trudnych obecnych dniach zawierzyli siebie Miłosierdziu Bożemu i wstawiennictwu świętego Jana Pawła II, Franciszek przypomniał, że jutro przypada 15 rocznica śmierci polskiego papieża.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Kowalczuk/i mg/w wk

COMMENTS