Papież w Środę Popielcową: Zatrzymaj się

Papież w Środę Popielcową: Zatrzymaj się

Papież powiedział, że nieufność, apatia i rezygnacja to demony, które wypalają i paraliżują duszę. Franciszek w Środę Popielcową odprawił mszę św. w bazylice św. Sabiny na Wzgórzu Awentyńskim z obrzędem posypania głów popiołem.
Franciszek poprowadził procesję pokutną z bazyliki św. Anzelma do pobliskiej bazyliki św. Sabiny. Towarzyszyli mu kardynałowie i biskupi. W homilii zwrócił uwagę, że Wielki Post sprzyja naprawie życia chrześcijańskiego i nawrócenia. Przesłaniem kazania było hasło: „Zatrzymaj się, spójrz i powróć do domu Twojego Ojca”.
„Zatrzymaj się, porzuć ten przymus pośpiechu, który niszczy czas przeznaczony dla rodziny, przyjaźni i Boga” – powiedział papież. Dodał, że przez ogłuszający hałas dnia codziennego zapominamy o owocnej i twórczej mocy milczenia. Napiętnował wyzuty z miłości egoizm, pychę i pustkę życia, które pozbawiają ludzi korzeni, więzi i wartości.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Kowalczuk/em/kano

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0