Papież rozpoczyna wizytę w USA

Papież rozpoczyna wizytę w USA

Papież Franciszek kończy dziś wizytę na Kubie i leci do Stanów Zjednoczonych. Podczas swojej 6-dniowej pielgrzymki odwiedzi Waszyngton, Nowy Jork i Filadelfię. Przylot papieża do USA jest spodziewany o 22.00 czasu polskiego. Na lotnisku w bazie Andrews powita go prezydent Barack Obama z żoną Michelle.
Rozmowę w cztery oczy papieża z amerykańskim prezydentem zaplanowano na jutro. Następnego dnia – historyczne wydarzenie – Franciszek jako pierwszy papież wygłosi przemówienie w Kongresie. W piątek, w Nowym Jorku wystąpi na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. “Będzie mówił o sprawach ważnych dla każdego człowieka – o nierówności społecznej, walce z biedą, o zmianach klimatycznych, oraz imigracji. To tematy debat najbliższych dni w tym kraju” – powiedział Polskiemu Radiu John Gehring, autor książki o papieżu, dyrektor katolickiej organizacji Faith in Public Life. Papież będzie też mówił o rodzinie – w weekend ostatni etap pielgrzymki, czyli wizyta w Filadelfii i udział w Światowym Spotkaniu Rodzin.
Amerykańskie media wiele miejsca poświęcają wizycie papieża, który jest popularny w Stanach, nie tylko wśród katolików, co potwierdziły niedawne sondaże. Ale są i osoby, którzy czekają na pielgrzymkę i słowa papieża, a także te, które nie przywiązują do niej wagi.COMMENTS

WORDPRESS: 0