"> Papież przyjmie prezydenta Andrzeja Dudę na audiencji w Watykanie - wiadomosci.com

Papież przyjmie prezydenta Andrzeja Dudę na audiencji w Watykanie

Papież przyjmie prezydenta Andrzeja Dudę na audiencji w Watykanie

Papież Franciszek przyjmie 9 listopada na audiencji prezydenta Andrzeja Dudę – poinformował w sobotę ambasador RP w Watykanie Piotr Nowina-Konopka.      

Ambasador RP w Watykanie oficjalnie potwierdził termin wizyty Andrzeja Dudy w Stolicy Apostolskiej. Jak jednak podkreślił, o audiencję zabiegała strona polska, a przygotowania do spotkania trwały od dobrych kilku tygodni.

Wcześniej prezydencki minister Krzysztof Szczerski podczas konferencji prasowej w Warszawie sugerował, że to Ojciec Święty zaprosił Dudę do Watykanu. Zapytany o to, czy rozważano wcześniejszy wylot prezydenta do USA, tak, aby mógł on uczestniczyć w piątkowym forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, na którym wystąpił również Franciszek odpowiedział : – Pan prezydent Andrzej Duda dostał zaproszenie od Ojca Świętego do złożenia wizyty w Watykanie. Ponieważ planujemy audiencję pana prezydenta w Watykanie powoduje to, że kalendarz prezydenta dotyczący Nowego Jorku jest ułożony w ten a nie inny sposób – tłumaczył Szczerski.

W sobotę w rozmowie z Polskim Radiem rzecznik Stolicy Apostolskiej podkreślał, że nie wie nic na temat spotkania. Ksiądz Federico Lombardi dodał też, że Ojciec Święty nie ma w zwyczaju zapraszać kogokolwiek na audiencję. – Zazwyczaj to głowy państw czy inni politycy proszą o taką możliwość. Nie sądzę, by papież wystosował jakieś indywidualne zaproszenie. Oczywiście, Franciszek podkreśla, że wszyscy są mile widziani i być może dlatego ktoś mógł się poczuć zaproszony – tłumaczył.

Andrzej Duda poza wizytą u Ojca Świętego ma również zaplanowane spotkanie z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem. Odwiedzi również grób Jana Pawła II w bazylice świętego Piotra.COMMENTS

WORDPRESS: 0