Papież piętnuje aborcję jako przejaw pogardy dla życia

Papież piętnuje aborcję jako przejaw pogardy dla życia

Papież ostro napiętnował aborcję i usuwane ciąży z powodu choroby płodu. Franciszek spotkał się z wiernymi na Placu św. Piotra na audiencji generalnej.

Papież poświęcił katechezę piątemu przykazaniu „Nie zabijaj”. Powiedział, że to przykazanie jest murem w obronie podstawowej wartości: wartości życia. Napiętnował obecną we współczesnej kulturze pogardę dla życia. Jako jej przejawy wymienił wojny, różne formy wyzysku człowieka, morderstwa na zlecenie i aborcję.

„Pozwala ona także na usunięcie ludzkiego istnienia z łona matki w imię ochrony innych praw. Jaki akt, który likwiduje niewinne i bezbronne życie w jego rozkwicie może być terapeutyczny, cywilizowany czy ludzki?” – powiedział papież.

Stwierdził, że przyczyną takich postaw są bożki tego świata: pieniądze, władza i sukces. Zwracając się do Polaków papież pozdrowił pielgrzymkę dziękczynną archidiecezji krakowskiej w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Kowalczuk/kj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0