13.3 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Papież Franciszek: Nie patrzmy na bliźnich przez pryzmat własnego interesu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Papież Franciszek powiedział, że nie wolno ulegać uprzedzeniom i patrzeć na bliźnich przez pryzmat własnego interesu. Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Aniol Pański na Placu św. Piotra.

Papież przywołał scenę przywrócenia wzroku niewidomemu, zapisaną w Ewangelii św. Jana. Powiedział, że Jezus jest w niej światłością świata, a niewidomy symbolizuje każdego z nas – grzeszników. Przypomniał, że jesteśmy powołani, by w tym świetle kroczyć:
„To oznacza radykalną zmianę mentalności i zdolność oceniania innych według nowej, danej przez Boga skali wartości” – powiedział Franciszek wyjaśniając, że nie należy ulegać uprzedzeniom i interesowności, w których nie ma miejsca na miłosierdzie.
Na zakończenie Franciszek gorąco podziękował za gościnę mediolańczykom. Wczoraj udał się z pielgrzymką do Mediolanu. Jednym z jej punktów była dwugodzinna wizyta w zakładzie karnym San Vittore i wspólny obiad z więźniami. W mszy św. w Parco di Mozna udział wzięło ponad milion wiernych, a młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapełniła cały stadion San Siro.

iar/P.Kowalczuk/Rzym, Fot. Twitter.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520