15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Papież będzie lepiej chroniony niż Barack Obama !

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ameryka jest gotowa na przyjęcie papieża Franciszka. Ojciec Święty przybywa do USA z czterodniową wizytą we wtorek. Jako pierwszy lider kościoła katolickiego wystąpi przed połączonymi izbami Kongresu.
Wizytę Franciszka będą starali się wykorzystać Demokraci do wsparcia swoich pomysłów w walce z ociepleniem klimatu, do  przekonania Republikanów, by zaakceptowali umowę z Iranem, wreszcie do przyjęcia większej liczby syryjskich uchodźców do USA.
Przede wszystkim jednak papieska wizyta będzie wielkim wyzwaniem dla amerykańskich służb specjalnych, które muszą zadbać o bezpieczeństwo dostojnego gościa. Przypomina się, że w końcówce wizyty Franciszka na Kubie tamtejsi agenci na Placu Rewolucji w Hawanie obezwładnili dwóch mężczyzn i jedną kobietę, którzy prawdopodobnie rozprowadzali antyrządowe ulotki.
Na amerykańskiej ziemi o bezpieczeństwo papieża zadba kilkanaście tysięcy agentów federalnych i służb lokalnych. Papież będzie w Białym Domu i Kongresie, na paradzie w Waszyngtonie i na mszy w Madison Square Garden, na procesji w nowojorskim Central Parku oraz ma mszy w Filadelfii, w której uczestniczyć może nawet półtora miliona ludzi.
Jeh Johnson, sekretarz Homeland Security mówi, że będzie to jedna z największych operacji służb specjalnych w USA. Jej cel jest jeden:  zapewnić bezpieczeństwa papieżowi.
Poza lokalnymi siłami policyjnymi w akcji zabezpieczenia wizyty papieża wezmą udział m.in. agenci Secret Service,  FBI, policja Kapitolu, straż przybrzeżna i inne służby.
Jonathan Wackrow, były agent Secret Service, który uczestniczył w organizacji zabezpieczenia inauguracji drugiej kadencji prezydentury Baracka Obamy w roku 2013 mówi, że procedury zastosowane w przypadku wizyty papieża odpowiadają lub nawet przewyższają te, które mają miejsce w przy ochronie prezydenta USA.
– Pracowaliśmy nad przygotowaniami do tej wizyty od miesięcy, mam nadzieję, że wszystko wypadnie dobrze, a surowe środki bezpieczeństwa nie zakłócą atmosfery tysiącom ludzi, którzy przyjdą na spotkanie z papieżem- mówił na konferencji Johnson.
Obawy o życie papieża nie są teoretyczne, amerykańka prasa przypomina przy tej okazji o zamachu na papieża Polaka w maju 1981 roku na placu św. Piotra w Watykanie.
Wysocy agenci amerykańskich służb byli niedawno na rekonesansie w Watykanie, podążali nawet za papieskim papamobile, by obserwować zachowanie papieża.
Agenci Secret Service, wspomagani przez snajerów prowadzili ćwiczenia pod kątem zabezpieczenia wizyty papieża w USA w specjalnych obozach treningowych, do dyspozocji mieli nawet replikę papamobile.
Amerykańscy agenci przestudiowali zachowanie tłumów podczas spotkań z Franciszkiem, by nie dopuścić do takich sytuacji, jak niespodziewana blokada papieskiego pojazdu przez rozentuzjazmowany tłum w Rio de Janeiro w roku 2013.
Scott White, profesor zajmujący sie sprawami bezpieczeństwa z uniwersytetu Drexel w Filadelfii określił jako nadzwyczajne środki zamykania autostrad i mostów podczas wizyty Franciszka w tym mieście. Takich środków nie było nawet podczas wizyt w Filadelfii prezydentów USA.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520