PAP uruchomił anglojęzyczny portal The First News

PAP uruchomił anglojęzyczny portal The First News

Prezes Polskiej Agencji Prasowej Wojciech Surmacz zapowiedział, że anglojęzyczny portal The First News będzie pokazywał świat z polskiej perspektywy. W skład zespołu nowego serwisu internetowego uruchomionego przez PAP, dostępnego pod adresem thefirstnews.com, wchodzą dziennikarze z całego świata, między innymi Wielkiej Brytanii, Australii, Izraela i oczywiście z Polski.
“Z jednej strony będziemy pokazywali świat z polskiej perspektywy, a z drugiej strony Polskę taką jaka jest, bez żadnych przekłamań, bo – jak się zdążyliśmy zorientować w ostatnich latach – często Polska jest pokazywana w zagranicznych mediach nie do końca tak, jak naprawdę wygląda, i my będziemy chcieli troszeczkę, delikatnie zweryfikować ten obraz, bo będziemy pokazywali prawdę” – powiedział Wojciech Surmacz. Dodał, że nowy portal będzie informował też o tym, co się dzieje w innych krajach naszej części Europy.
Prezes PAP poinformował, że celem twórców portalu jest dotarcie do konkretnych środowisk opiniotwórczych. Mają w tym pomóc media społecznościowe. “Pewnie z czasem będziemy budowali grupę odbiorców coraz szerszą” – powiedział Wojciech Surmacz.
Prezes Polskiej Agencji Prasowej dodał, że serwis nie wymaga aplikacji mobilnej, ma bowiem formułę przyjazną dla użytkowników przenośnych urządzeń. Zaprojektowała go Dominika Szczechowicz, mająca w dorobku między innymi przygotowanie portalu internetowego The Japan Times. “Graficznie serwis przypomina tradycyjną, papierową gazetę. Przy doborze wyglądu kierowano się najnowocześniejszymi trendami w mediach” – powiedział Wojciech Surmacz.
W nowym serwisie odbiorcy znajdą najnowsze informacje ze świata polityki, biznesu, kultury, sportu czy historii Polski. Dział “Poland now” (“Polska teraz”) to informacje z Polski prezentujące anglojęzycznym odbiorcom polskie dokonania na arenie międzynarodowej i najważniejsze informacje ze świata polskiej polityki i gospodarki. Redakcja serwisu rozbudowuje dział multimediów, gdzie czytelnicy znajdą materiały wideo i bogaty serwis fotograficzny.
Nazwa serwisu The First News nawiązuje do opowiadania Josepha Conrada o tym samym tytule, w którym autor przewidział wybuch i przebieg pierwszej wojny światowej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/mitro/vey/dabr

COMMENTS

WORDPRESS: 0