HomeTechnologie

Pandemia przyspieszyła procesy cyfryzacyjne

Pandemia przyspieszyła procesy cyfryzacyjne

Pandemia przyspieszyła procesy cyfryzacyjne. Tematyka związana z nowoczesnymi technologiami i innowacjami to jeden z punktów Kongresu Impact’20 Connected Edition, który odbywa się w Warszawie.

Wiceprezes Polskiego Fundusz Rozwoju Bartosz Marczak przypomniał, że w ciągu trzech miesięcy udało się przyznać subwencje finansowe 346 tysiącom mikro, małym i średnim firmom w ramach tarczy finansowej PFR. Dodał, że chodzi o blisko 61 miliardów złotych. “Wszystko odbywało się przez internet” – podkreślił.

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych profesor Gertruda Uścińska uważa, że w przypadku instytucji publicznych odpowiadających za uprawnienia do różnych świadczeń rzeczowych i pieniężnych przyszłością jest ich pełna automatyzacja. Podkreśliła, że będzie to możliwe tylko we współpracy z innymi instytucjami publicznymi, zwłaszcza tym, które gromadzą różne bazy danych. “Bezpieczeństwo jest w tym przypadku sprawą kluczową” – dodała prezes ZUS.

Kongres Impact’20 Connected Edition gromadzi przedstawicieli świata biznesu, innowacji, polityki i nauki, którzy będą rozmawiać między innymi o rządowej stymulacja gospodarki post-COVID-19, kryzysie klimatycznym oraz priorytetach polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Prostak/w dw

COMMENTS