HomeTechnologie

Pakistan zdelegalizował aplikację mobilną TikTok ze względu na “niemoralne treści”

Pakistan zdelegalizował aplikację mobilną TikTok ze względu na “niemoralne treści”

Pakistan zablokował dostęp do popularnej aplikacji społecznościowej TikTok – informuje agencja AFP. Władze stwierdziły, że zawiera “niemoralne treści“.

Należąca do chińskiej spółki ByteDance aplikacja TikTok osiągnęła ogromny sukces w kraju, przyciągając miliony młodych Pakistańczyków. Jak podaje agencja, wywołało to sprzeciw konserwatywnych, muzułmańskich władz kraju. W ostatnich miesiącach na listę zakazanych trafiły także aplikacje randkowe, pod znakiem zapytania stanęły także nagrania wideo w serwisie YouTube.

Pakistański urząd do spraw telekomunikacji przekazał, że właściciele TikToka mieli dwukrotnie nie spełnić wymagań, dotyczących blokady “niemoralnych, obscenicznych i wulgarnych treści”. Doradca premiera do spraw treści cyfrowych Arslan Khalin wskazywał, że problemem jest “wykorzystywanie, uprzedmiotowienie i seksualizacja młodych dziewcząt”.

Dostęp do serwerów TikToka został odcięty w piątkowe popołudnie. Zakazowi sprzeciwiają się pakistańścy obrońcy wolności słowa i neutralności Internetu. Aplikacja została już zakazana między innymi w Bangladeszu, Indiach i Indonezji. Blokadą aplikacji – tym razem pod zarzutami zagrożenia dla prywatności – grożą Chińczykom Stany Zjednoczone.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/AFP/d rydz/w Siekaj

COMMENTS