HomeŚwiat

Pakistan: Katastrofa samolotu w Karaczi

Pakistan: Katastrofa samolotu w Karaczi

Około stu osób znajdowało się na pokładzie samolotu, który rozbił się w Pakistanie. Maszyna narodowego przewoźnika Pakistan International Airlines spadła na gęsto zabudowane przedmieścia Karaczi. Miejscowe służby obawiają się, że wiele osób zginęło.

Airbus pakistańskich linii rozbił się przy podchodzeniu do lądowania na lotnisko w Karaczi. Leciał z miasta Lahaur. Według przedstawicieli miejscowych służb lotniczych na pokładzie maszyny było 99 osób: 91 pasażerów i ośmioro członków załogi.

Burmistrz Karaczi Waseem Akhtar powiedział, że najprawdopodobniej nikt nie przeżył katastrofy.”W tej chwili mamy dane mówiące, że nie ma ocalałych, ale nie zostało to potwierdzone” – powiedział Waseem Akhtar przez telefon z miejsca katastrofy. Pakistańskie telewizje pokazały unoszące się nad zabudowaniami kłęby dymu oraz jadące na ratunek wozy straży pożarnej. W akcji bierze udział także wojsko.

Przyczyna katastrofy nie jest na razie znana. Szef linii lotniczych informował, że pilot miał sygnalizować bliżej nieokreślone problemy techniczne przy lądowaniu. Airbus A320, który rozbił się w Karaczi, miał 15 lat, a w pakistańskich liniach latał od sześciu lat.

Do katastrofy doszło tuż po tym, jak władze kraju zezwoliły na ponowne loty samolotów pasażerskich uziemionych wcześniej przez pandemię koronawirusa.

W ostatniej dekadzie w Pakistanie doszło do trzech dużych katastrof lotniczych, w których łącznie zginęło ponad 300 osób.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Cegielski/ RTR/BBC/i mg/w hmCOMMENTS