14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

PAH i Caritas pomagają Jemenowi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dwie polskie organizacje pomocowe rozpoczęły akcję dla ogarniętego wojną domową Jemenu. Chodzi o Polską Akcję Humanitarną oraz Caritas Polska. Jest to pierwszy od wielu lat przypadek wspólnego działania dwóch wiodących polskich organizacji.

PAH i Caritas rozpoczęły zbiórkę pieniędzy zarówno dla Jemeńczyków, którzy żyją w kraju jak i o uchodźców, którzy są teraz w jednym z obozów w sąsiednim Dżibutti. “Jest tam ponad 1200 osób. Osoby tam przebywające polegają przede wszystkim na tej doraźnej pomocy. Najważniejsza jest pomoc w odbudowaniu źródeł utrzymania, w zapewnieniu miejsca pracy. Dużą część społeczności tych uchodźców stanowią rybacy dlatego będzie to głównie doposażanie tych rybaków w sprzęt, sieci, łodzie rybackie” – mówi Polskiemu Radiu Rafał Chibowski z Polskiej Akcji Humanitarnej.
Wojna w Jemenie trwa od pięciu lat, odkąd szyiccy rebelianci z grupy Huti odsunęli od władzy sunnicki rząd. W odpowiedzi, koalicja pod wodzą Arabii Saudyjskiej rozpoczęła bombardowanie Jemenu, by przywrócić poprzednie władze.
Konflikt kosztował życie niemal siedmiu tysięcy osób i jeszcze bardziej zrujnował najbiedniejszy kraj regionu. “Te ostatnie trzy lata spowodowały utratę 600 tysięcy miejsc pracy. Ceny podstawowego koszyka żywności wzrosły dwukrotnie, to samo dotyczy paliwa. Te problemy narastają w obliczu tak dramatycznego wzrostu cen produktów” – podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem Krzysztof Iwiński z Caritas Polska. Według ONZ, 20 milionów ludzi w Jemenie nie ma dostępu do wystarczającej ilości żywności, a 10 milionów z nich nie jest pewnych, kiedy będą mogli zjeść kolejny posiłek.
Pieniądze dla ofiar wojny w Jemenie można wpłacać na konta obu organizacji. Szczegóły znajdują się na stronach internetowych PAH oraz Caritas.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Cegielski/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520