HomeUSADetroit

Pączki Day w Hamtramck. Zwycięzca zjadł osiemnaście

Pączki Day w Hamtramck. Zwycięzca zjadł osiemnaście

Po zjedzeniu 18 pączków mających razem ok. 12,600 kalorii Matt Holowichi wygrał doroczny konkurs z okazji Tłustego Wtorku, który odbył się w Hamtramck w stanie Michigan.

Konsumpcja zajęła zwycięzcy zaledwie 15 minut. Po wszystkim szybko udał się do łazienki.

Zawody w ramach Pączki Day odbyły się w budynku Polish Legion of American Veterans. Dla Holowichiego nie był to pierwszy sukces. W 2015 roku zjadł 23 pączki i ustanowił rekord, po czym ogłosił, że przechodzi na emeryturę. Długo w niej jednak nie wytrwał – w kolejnym roku znowu stanął do walki. I znowu wygrał, tym razem pochłaniając 22 pączki.

Po takich osiągnięciach z lat ubiegłych niektórzy byli zawiedzeni, że tym razem Holowichi zjadł “tylko” 18 pączków. Jego wynik i tak był jednak niemal dwa razy lepszy od drugiego w zawodach, debiutującego w nich Steve’a Paljusevicia, który zdołał skonsumować 10 pączków.

Pączki Day to polska tradycja w Hamtramck, mieście, które ze wszystkich stron otoczone jest przez Detroit i którego populację kilkadziesiąt lat temu w 90% stanowili Polacy. Tłusty Wtorek jest też obchodzony w kilku innych miejscach USA, m.in. Chicago.

(dr), Fot. Dreamstime.com

COMMENTS