Pacjentka nie zmieściła się w karetce. Do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim zawiozła ją straż pożarna

Pacjentka nie zmieściła się w karetce. Do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim zawiozła ją straż pożarna

300 kg ważyła kobieta, którą do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim musieli zawieźć strażacy. Pacjentka z powodu swojej tuszy nie mieściła się w karetce.

W nietypowej akcji brali udział strażacy z OSP Wolbórz i PSP Piotrków. W środę, 21 marca, o godz. 20.10 dostali wezwanie o pomoc przy transporcie chorej kobiety w miejscowości Żywocin w gminie Wolbórz. Znajdowała się ona w stanie zagrożenia życia i konieczne było jej natychmiastowe przewiezienie do szpitala. Jak mówi st. kpt. Piotr Kaźmierczak, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie, kobieta z powodu swojej tuszy nie mieściła się w karetce. Ważyła ok. 300 kg. Z pomocą pospieszyli strażacy z Wolborza, którzy użyczyli swojego samochodu, nim pacjentkę przetransportowano do szpitala powiatowego w Tomaszowie.

 

– Do pomocy zadysponowano też jeden zastęp z Piotrkowa Trybunalskiego z jednostki ratowniczo-gaśniczej. Działania strażaków polegały na transporcie poszkodowanej kobiety na noszach w asyście ratowników medycznych z pokoju na parterze domu do samochodu OSP z Wolborza. Natomiast w transporcie z samochodu do szpitala pomogli już strażacy z Tomaszowa – dodaje. Była to pierwsza tego typu interwencja strażaków z regionu piotrkowskiego.

 

Katarzyna Renkiel (aip)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0